Буковинські водоспади

Буковинські водоспади

Зустріч групи на залізничному вокзалі в Чернівцях

Переїзд у Вижницю. Огляд головних пам’яток. У центрі Вижниці, на площі Ринок розташована двоповерхова будівля міського магістрату зі стильною декоративною башточкою. Ратуша була побудована на початку XX століття. Весь час свого існування будівля виконувала адміністративні функції, зараз в ній розташовується міський суд.

У Вижниці знаходиться музей народного артиста України Назарія Яремчука. Маленька "смерекова хата", в якій пройшло дитинство і юність видатного співака, перетворена в музей його сестрою Катериною. В експозиції музею можна побачити сімейні реліквії родини Яремчуків, сценічні костюми, фотографії та особисті листи маестро, журнальні та газетні статті.

У Вижниці знаходиться храм Св. Миколая, виконаний в нетиповому для Буковини стилі бароко. Миколаївська церква була побудована в 1924 році, і спочатку мала інші куполи. Її нинішній вигляд – результат реконструкції після пожежі, яка сталася в 1961 році в результаті потрапляння блискавки. Знищені пожежею куполи пізніше були відновлені в старообрядницькому стилі.

Екскурсія у Вижницький природний парк. Упевнитися в красі тутешніх пейзажів можна відвідавши Вижницький природний парк. Один з найменших природних парків України знаходиться в області зовнішніх Карпат і Прикарпаття. На відміну від інших національних парків регіону, де переважають середньо-, і частково, високогірні ландшафти і рослинність, Вижницький національний природний парк представляє собою низькогірну частину Карпат з досить м'яким кліматом і переважанням в лісах теплолюбних порід – бука і ялиці.

Переїзд у Розтоки. Огляд головних пам’яток. Це село сміливо може претендувати на культурний та творчий центр Буковинських Карпат, адже причин для того більш, ніж достатньо. По-перше, це місце просвітницької діяльності Юрія Федьковича. В Розтоках поет працював вчителем, тут він написав ряд віршів, один з яких містить пророцькі слова про соборну Україну. По-друге, Розтоки були не без підстави оспівані Лесею Українкою.

По-третє, тут у 1970 році знімався справжній шедевр українського кінематографу «Білий птах з чорною ознакою».

По-четверте, у Розтоках народився хіт номер один української естради 70-х років «Червона рута».

У центрі Розток при дорозі знаходиться пам’ятка архітектури національного значення – дерев’яна Успенська церква. Побудована вона 1846 року (за іншими даними – у 1875 році) із смерекових брусів і являє собою ранній зразок триверхого буковинського храму з високими, приблизно однаковими за висотою верхами.

Всередині храму збереглися зразки дерев’яного різьблення та живопису XVIII – XIX століть. Велику мистецьку цінність становить дерев’яний різьблений з позолотою іконостас, створений разом із церквою, та окремі зразки релігійного живопису.

Поруч з дзвіницею нещодавно побудовано нову сучасну п’ятиверху церкву.

А майже напроти старої церкві зберігся одноповерховий будинок австрійських часів. Зараз тут – загальноосвітня школа.

Обід

Прогулянка вздовж потоку Смугар до каскаду з семи водоспадів.

Довжина маршруту складає трохи більше 2 км. Сім водоспадів різної потужності й висоти (від 3 м до понад 18 м) формують виходи масивних пісковиків, вапняків, сланців, що перетинають русло потоку Смугарів (права притока Черемошу). Ці водоспади – унікальне явище для Українських Карпат.

7 різних водоспадів, 7 різних настроїв, 7 унікальних ландшафтів. Ворота, Ковбер, Нижній Гук, Середній Гук, Великий Гук, Верхній Гук і Сич – у кожного своя потужність, свої обриси та своя особлива історія.

Трансфер на залізничний вокзал у Чернівці

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!