Дивовижна Буковина

Дивовижна Буковина

День 1

Зустріч групи на залізничному вокзалі. Поселення в готель.

Відправлення на оглядову екскурсію Чернівцями. Ми розпочнемо наше знайомство з містом із його колоритних двориків. Дворик Ратуші – гармонійне продовження усього архітектурного ансамблю цієї центральної будівлі міста. Чернівецька Ратуша вважається однією із найкрасивіших в Україні, а її дворик – одним із найпривабливіших для різноманітних культурних подій, цікавих виставок та інших заходів. Після прогулянки біля Ратуші, ми потрапимо до ще двох колоритних двориків міста: Німецького народного дома та «Італійського». Однією із локацій нашої екскурсії, що вражає стане «п’яна церква». Йдеться про Миколаївський собор. Чому його називають п’яним, та чим він особливий – дізнаємось під час прогулянки. Також ми побуваємо біля Свято-Духівського собору, костелу Серце Ісуса, собору Успіння Пресвятої Богородиці, костелу Воздвиження Всечесного Хреста та інших духовних будівель міста. Ми почуємо легенду про будинок-корабель, який досі стоїть у центральній частині Чернівців. Роздивимось красу міста із Турецького моста. Зробимо яскраві фото біля 3-метрового "велосипеда Гуллівера". Ми минатимемо колоритні місцеві пам’ятники та історичні споруди, про кожну з яких почуємо цікаву розповідь.

Зрештою, ми обов’язково знайдемо вдосталь часу для візиту до колишньої Резиденції митрополитів Буковини та Далмації - Чернівецького національного університету. Сьогодні це найкрасивіший навчальний заклад в Україні, одне із семи чудес України та частина світової спадщини ЮНЕСКО. Архітектурні форми університету називають шедевральними та подивитися на це величне творіння архітектора Йозефа Главка приїжджають з усіх куточків Європи. Ми не тільки отримаємо масу вражень від споглядання зовнішньої розкоші будівлі, а й зможемо побачити унікальні інтер’єри колишньої Резиденції митрополитів Буковини та Далмації, а це зала із чорного та білого мармуру, Червона зала, яка дійшла до нас у своєму первісному вигляді, Блакитна зала, де колись була бібліотека, а також Зелена зала.

Наприкінці дня відправимось на гастрономічну екскурсію. Напевно, кожен завзятий турист захоче скуштувати страви буковинської кухні, в якій гармонічно поєдналися традиції тих народів, що проживали і живуть на цій території.

 Повернення в готель. Вільний час. Ночівля

День 2

Сніданок

Виїзд з Чернівців в с. Біла Криниця. Село, що лежить на кордоні з Румунією з давніх давен було центром поселення росіян-старовірів на Буковині, яких називали липованами. Ця релігійна громада у часи Івана Грозного зазнала переслідувань зі сторони російської царської влади. Австрійська ж влада, поставилася прихильно до переселенців. Цісар Йосиф ІІ у 1783 році звільнив старообрядців від податків на 20 років і гарантував свободу віросповідання, наділив землею і звільнив від панщини та військової служби. З 1784 року поселення - центр російської старообрядської діаспори, який через криницю з білою вапняковою водою назвали Білою Криницею.

Огляд Успенського собору росіян-старообрядців. Церква Козьми і Дем'яна. Успенський собор було споруджено за часів гоніння старовірів Миколою І. Собор  став  не лише  резиденцією старообрядницького архієрея, а архітектурним уособленням розквіту старообрядництва. Будувався він за сприяння одного з найбагатших московських купців - Овсянникова в 1900-1908 рр. На будівлю витратили півмільйона рублів золотом. Зовні собор спеціально покривали глазурованою черепицею і цеглою, яка  не втратила своїх якостей до  наших днів. Інтер'єр Собору  прикрашений  чудовим різьбленим іконостасом  роботи старих володимирських, палехських і новгородських майстрів.

Екскурсія в оранжерею, де вирощуються тропічні рослини, серед них: лимони різних сортів, мандарини, банани, кава Арабіка та ін.

Переїзд у село Димка - літературно-меморіальний музей Ольги Кобилянської. Тут Ольга Кобилянська жила протягом двох років. У цьому мальовничому селі знайшла прототипів своєї відомої повісті "Земля". Тут завершила остаточний варіант повісті "Людина" і розпочала писати ще один відомий твір -"Царівна". У музеї зберігаються матеріали про життя і творчість письменниці, є меморіальна кімната. А на подвір’ї досі височіють дерева, посаджені Кобилянською, і стоїть криниця, звідки вона набирала воду.

Відвідування буковинської сироварні "Добрі Газди". Тут на Вас чекає дегустація 5 видів сирів. Крім цього, ми відвідаємо пасіку, де подегустуємо меду з травяним чаєм та печивом. За бажанням - апітерапія - сон на вуликах.

Переїзд в село Валя Кузьмина. Екскурсія до 500-літнього дуба Штефана Великого. Дубу, що росте на території Клішковецького лісництва, виповнилося вже більше 515 років, за переказами, він був посаджений молдавським воєводою Штефаном Великим. Також ми відвідаємо пам'ятник солдатам І Світової Війни.

Повернення в Чернівці. Вільний час. Ночівля

День 3

Сніданок

Переїзд у с. Зеленів. Відвідування музею природи Карпат.

Зеленівський музей природи рідного краю - єдиний в області природознавчий музей. Він розміщується в окремому будиночку на березі річечки Брусниця, оточений зеленими насадженнями вишуканого дендропарку. Музей допоможе Вам ближче ознайомитися з географічними особливостями Карпат, місцевим кліматом та природою.

Переїзд в с. Чорторию. Огляд основних пам’яток. Відвідування музею-садиби І. Миколайчука.

Однією з головних пам’яток Чорториї є палац Манеску. Цей палац є не тільки найкрасивішим на Буковині, а й найбільш загадковим. Невідома до сьогоднішнього дня його дата заснування. Деякі джерела вказують, що палац був побудований в середині XIX століття, інші ж кажуть про початок XVIII століття. Незважаючи на всі перипетії, які відбувалися навколо палацу за радянської влади, до наших днів дійшов унікальний пам'ятник архітектури в еклектичному стилі з неоготичними вікнами і вежею. 

Музей-садиба Івана Миколайчука. У Чорториї, на околиці села, реконструювали будинок батьків відомого українського актора і режисера Івана Миколайчука, в якому зараз і знаходиться музей-садиба актора. Іван Миколайчук відомий глядачам за низкою ролей в радянських фільмах. Особливу популярність йому принесли роботи в картинах "Сон" Івана Палійчука, і головна роль у фільмі "Тіні забутих предків".

Ще одна цікава пам’ятка чорториї – дерев'яна церква Різдва Пресвятої Богородиці. Старовинна дерев'яна церква була побудована в 1749 – 1750 роках в Карпатах. Згідно з легендою, у Чорториї вона опинилася завдяки переплаву на плоту по річці Черемош, після того як сільська дерев'яна церква згоріла.

 
Переїзд до Вашківців. Відвідування пасіки. Гостей тут почастують медом та чаєм на травах.


Переїзд у Вашківці. Екскурсія до Свято-Аннинського жіночого монастиря.
Є на околиці містечка Вашківці унікальне місце — Аннина гора. На ній височить Свято-Аннинський жіночий монастир, на вході котрого написано: «Святая праведная Анна, моли о нас». З давніх давен сюди сходяться на молитву православні люди. Багато з них по старовинній традиції долають шлях на гору навколішки, щоб вклонитися святині.

Монастир цікавий тим, що у нижньому храмі мучеників Маккавеїв є чудотворна ікона «Господь Вседержитель», до якої йдуть за зціленням. Тут можна також відвідати священне джерело і омитися цілющою водою.

Обід

Переїзд у с. Реваківці. Відвідування спортивно-кінний комплекс "Буковинська троя". Кінноспортивний клуб "Буковинська Троя" – це єдиний клуб їзди верхи у Чернівцях та області, де можна вдосталь покататися на конях і навчитися азам кінного спорту. При клубі працює команда професіоналів, яка вчить верховій їзді і догляду за кіньми. У кінноспортивному клубі відвідувача чекають різноманітні розваги: ​​професійна їзда і прогулянки на конях, вистави за участю коней, міні-зоопарк, ресторан для бажаючих відпочити після тренування. У клубі є 22 дорослих коня і два поні. У разі поганої погоди в клубі передбачена крита територія, завдяки якій відпочинок не буде зіпсований дощем, снігом або градом.

Повернення в Чернівці. Трансфер на залізничний вокзал

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!