Чернівці – український Париж

Чернівці – український Париж

День 1

Зустріч Групи у Львові

Переїзд в Чернівці. Відправлення на оглядову екскурсію Чернівцями. Ми розпочнемо наше знайомство з містом із його колоритних двориків. Дворик Ратуші – гармонійне продовження усього архітектурного ансамблю цієї центральної будівлі міста. Чернівецька Ратуша вважається однією із найкрасивіших в Україні, а її дворик – одним із найпривабливіших для різноманітних культурних подій, цікавих виставок та інших заходів.Після прогулянки біля Ратуші, ми потрапимо до ще двох колоритних двориків міста: Німецького народного дома та «Італійського».Однією із локацій нашої екскурсії, що вражає стане «п’яна церква». Йдеться про Миколаївський собор. Чому його називають п’яним, та чим він особливий – дізнаємось під час прогулянки. Також ми побуваємо біля Свято-Духівського собору, костелу Серце Ісуса, собору Успіння Пресвятої Богородиці, костелу Воздвиження Всечесного Хреста та інших духовних будівель міста.Ми почуємо легенду про будинок-корабель, який досі стоїть у центральній частині Чернівців. Роздивимось красу міста із Турецького моста. Зробимо яскраві фото біля 3-метрового "велосипеда Гуллівера". Ми минатимемо колоритні місцеві пам’ятники та історичні споруди, про кожну з яких почуємо цікаву розповідь.

Зрештою, ми обов’язково знайдемо вдосталь часу для візиту до колишньої Резиденції митрополитів Буковини та Далмації - Чернівецького національного університету. Сьогодні це найкрасивіший навчальний заклад в Україні, одне із семи чудес України та частина світової спадщини ЮНЕСКО. Архітектурні форми університету називають шедевральними та подивитися на це величне творіння архітектора Йозефа Главка приїжджають з усіх куточків Європи. Ми не тільки отримаємо масу вражень від споглядання зовнішньої розкоші будівлі, а й зможемо побачити унікальні інтер’єри колишньої Резиденції митрополитів Буковини та Далмації, а це зала із чорного та білого мармуру, Червона зала, яка дійшла до нас у своєму первісному вигляді, Блакитна зала, де колись була бібліотека, а також Зелена зала.

Наприкінці дня відправимось на гастрономічну екскурсію. Напевно, кожен завзятий турист захоче скуштувати страви буковинської кухні, в якій гармонічно поєдналися традиції тих народів, що проживали і живуть на цій території.

Поселення в готель. Вільний час. Ночівля

День 2

Сніданок. Виселення з готелю

Переїзд у Топорівці. Огляд храмів. Церква святого пророка Іллі є однією з найстаріших на Буковині. Храм було зведено у 1560 році разом з дзвіницею і муром навколо подвір"я, що говорить про те, що від самого початку церква мала оборонні функції. Власне про це свідчать товстезні стіни храму, вузенькі вікна і бійниці.

Також в селі розташована ще одна оригінальна пам’ятка сакральної архітектури – нова Іллінська церква, яка своїм виглядом привертає увагу багатьох гостей цієї місцевості. Храм будувався з 1911 по 1914 рік. Туристи не відразу розпізнають в цій будівлі церкву. З безліччю дивовижних башточок і незвичайним дахом вона більше схожа на казковий замок або романтичний палац.

Переїзд в Лужани. Огляд Вознесенської церкви.  У невеличкому село Лужани знаходиться Успенська церква, яка є найстарішою церквою і одночасно будівлею Чернівецької області. Попри свою непримітність і невеликі розміри, церква є унікальним об'єктом із багатою історією та цінними середньовічними розписами, аналогів яких практично немає на території всієї Західної України. Вчені вважають, що храм побудований 1453 року місцевим боярином Федором Вітольдом.

Переїзд у Чорторию. Огляд основних пам’яток. Відвідування музею-садиби І. Миколайчука.

Однією з головних пам’яток Чорториї є палац Манеску. Цей палац є не тільки найкрасивішим на Буковині, а й найбільш загадковим. Невідома до сьогоднішнього дня його дата заснування. Деякі джерела вказують, що палац був побудований в середині XIX століття, інші ж кажуть про початок XVIII століття. Незважаючи на всі перипетії, які відбувалися навколо палацу за радянської влади, до наших днів дійшов унікальний пам'ятник архітектури в еклектичному стилі з неоготичними вікнами і вежею. 

Музей-садиба Івана Миколайчука. У Чорториї, на околиці села, реконструювали будинок батьків відомого українського актора і режисера Івана Миколайчука, в якому зараз і знаходиться музей-садиба актора. Іван Миколайчук відомий глядачам за низкою ролей в радянських фільмах. Особливу популярність йому принесли роботи в картинах "Сон" Івана Палійчука, і головна роль у фільмі "Тіні забутих предків".

Ще одна цікава пам’ятка чорториї – дерев'яна церква Різдва Пресвятої Богородиці. Старовинна дерев'яна церква була побудована в 1749 – 1750 роках в Карпатах. Згідно з легендою, у Чорториї вона опинилася завдяки переплаву на плоту по річці Черемош, після того як сільська дерев'яна церква згоріла.

Переїзд у місто Вашківці. Екскурсія в музей Маланки.   Виставка включає в себе близько 30 костюмів традиційної вашківецької маланки, зокрема персонажів, які керують Маланкою – «Козак», «Вулан», «Бук-шандаря», не обійшлося і без головних персонажів – Маланки та українки. У музеї близько 200 фотографій починаючи з кінця ХІХ століття та до цього часу, 100 оригінальних традиційних масок, які виготовляються лише у Вашківцях. Також представлено куток троїстих музик. Є ексклюзивний костюм-маска висотою 3 метри, так звана Вашківецька багачка. За словами організаторів, всі експонати принесли жителі Вашківців, які впродовж тривалих років підтримують традицію маланкування та є активними учасниками Переберії.

Крім цього, тут на Вас чекає надзвичайно цікавий майстер-клас – Вам покажуть, як виготовляються маски.

Переїзд у с. Реваківці. Відвідування спортивно-кінний комплекс "Буковинська троя". Кінноспортивний клуб "Буковинська Троя" – це єдиний клуб їзди верхи у Чернівцях та області, де можна вдосталь покататися на конях і навчитися азам кінного спорту. При клубі працює команда професіоналів, яка вчить верховій їзді і догляду за кіньми. У кінноспортивному клубі відвідувача чекають різноманітні розваги: ​​професійна їзда і прогулянки на конях, вистави за участю коней, міні-зоопарк, ресторан для бажаючих відпочити після тренування. У клубі є 22 дорослих коня і два поні. У разі поганої погоди в клубі передбачена крита територія, завдяки якій відпочинок не буде зіпсований дощем, снігом або градом.

Повернення у Львів

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!