Легенди Гуцульщини та Буковини: Івано-Франківськ і Чернівці

Легенди Гуцульщини та Буковини: Івано-Франківськ і Чернівці

День 1

Зустріч групи в Івано-Франківську

Поселення в готель

Переїзд в Коломию. Пішохідна екскурсія: “Вуличками стародавнього міста Коломия”. Коломия – це центр Покуття, місто-страж гуцульського духу і колориту, невичерпне джерело пізнання західно-української історії та культури зі справжньою архітектурою, яка збереглася з часів Австро-Угорської Імперії. 

На Вас чекає екскурсія по історичній частині міста, з відвідуванням місцевих музеїв і міських екскурсійних об’єктів: музей «Писанка» – єдиний в світі музей писанок, зроблений у формі великого яйця зі скляними стінами, занесений в книгу рекордів Гіннеса. Експозиція музею налічує більш ніж 6000 розфарбованих яєць з більшості областей України та інших країн світу; музей Гуцульщини – колекцію музею складають більше 22 тисяч виробів з дерева, металу, шкіри, пряжі з вишивкою; Коломийський драматичний театр – один з найстаріших театрів Галичини; міська ратуша 1877 р.; дерев’яна Благовіщенська церква 1587 г. – найдавніша архітектурна споруда міста; і багато іншого…

Вільний час в Коломиї. Обід

Переїзд в село Шешори - мальовниче гуцульське село, де на Вас чекає подорож на Шешорські сріблясті водоспади. По дорозі зупинка біля церкви 16 століття - одна із старовинних будівель на скелі над річкою Пістинь.

Одним із найбільш відвіданих місць у селі Шешори є Сріблясті водоспади, або Великий та Малий Гуки. Ці дві природні дивовижі – не тільки радують око, тут можна за допомогою різноманітних водних процедур оздоровити тіло. Через село Шешори протікає гірська річка Пістинька, яка є правою притокою знаменитої річки Прут. В самому центрі села, на цій самій річці утворилися два паралельні водограї. Їх висота 3 та 5 метрів. Бурхливі гірські води проклали собі шлях крізь величезні брили пісковиків. Шум водоспаду наскільки голосний, що отримав від місцевих назву «Гук». Інша назва – «Сріблясті водоспади» зумовлена тим, що краплі води виблискуючи на яскравому сонці, створюють враження дорогоцінного каміння.

Повернення в Івано-Франківськ. Ночівля

День 2

Сніданок

Виїзд на факультативну екскурсійну програму «Столиці Галицько-Волинського князівства» з смачним обідом в сімейному ресторані-музеї Галицького побуту в м.Івано-Франківську, і дегустацією фірмових наливок. (Факультативно: екскурсія з обідом і дегустацією наливок для дорослого – 550 грн., Екскурсія з обідом без дегустації наливок 480 грн., Екскурсія з обідом для дітей до 12 років 450 грн).

Переїзд в Галич – одне з найстаріших міст України. Хоча на місці сучасного Галича, в княжу добу, знаходився торговий порт і всі основні споруди були неподалік у Крилосі, але не зважаючи на це місто також має чим похвалитися перед вибагливими туристами. Тут можна оглянути церкву Різдва Христового (XIII-XVІ ст.), Старостинський замок (XIV ст.) на високому пагорбі, караїмське кладовище (XVIII ст.) та старий металевий міст (1900р.) через Дністер.

Переїзд у Крилос. Це центральна частина княжого Галича, столиці Галицько-Волинського князівства, яке дало назву Галичині та галичанам та зараз належить до Національного-історичного заповідника “Давній Галич”. З княжих часів залишилися могутні вали та фундаменти Успенського храму (1157р.), також варто оглянути Василівську каплицю (1500р.), Митрополичі палати (XVIII ст.) із музеєм історії давнього Галича, церкву Успіння Пресвятої Богородиці (XVI ст.), курган “Галичина могила” (Х ст.), та Княжу криницю із цілющою водою. Неподалік від центру княжого Галича, на території давнього городища розташований Музей народної архітектури і побуту Прикарпаття, в якому можна побачити житло та побут чотирьох етнографічних груп українців на території Івано-Франківської області: ополян, покутян, гуцулів та бойків.

Виїзд в Івано-Франківськ. Оглядова екскурсія по обласному центру Прикарпаття - Івано-Франківську. На Вас чекає розповідь про історичні події міста, про відомих осіб, котрі жили і творили тут, про культуру і мистецтво українців, відвідання музеїв, а також під час екскурсії пропонується до огляду пам’ятник І.Франкові, палац князів Потоцьких, Площа Ринок, вірменський костел, катедральний собор св. Воскресіння, костел та усипальниця Потоцьких (тепер Державний Художній музей).
Крім цього, відвідаємо Майдан Шептицького, пам'ятник Діві Марії, площу Міцкевича, Гетьманські вали, пам'ятник 2000-літтю Різдва Христового.

Повернення в готель. Вільний час. Ночівля

День 3

Сніданок. Виселення з готелю

Переїзд у Чернівці. Оглядова екскурсія містом. Екскурсія починається в найстарішій частині Чернівців – на Турецькій площі – і переходить на колишню площу Святого Хреста, звідки бере початок австрійська історія міста. Потім Ви побуваєте на Центральній площі, де кожен день, рівно о 12, з балкона вежі Ратуші трубач грає мелодію «Марічки». Далі Ви прогуляєтеся єдиною пішохідною вулицею – Ольги Кобилянської. Колись вона називалася Панською і двірники мили цю вулицю водою з милом по кілька разів на день. Потім, відвідавши головні храми Чернівців, Ви підете до Театрального майдану, який з 1905 р прикрашає міський театр. Чотири головних площі міста (Центральна, Філармонії, Театральна, Соборна), Музично-драматичний театр ім. О. Кобилянської, Кафедральний собор, Органний зал, Георгієва церква (дерев’яна церква XVII ст.), Фонтанна площа і багато інших архітектурних та історичних пам’яток будуть зустрічатися на вашому шляху.

Продовження екскурсії по головному корпусу Чернівецького Національного університету – колишньої резиденції митрополитів Буковини і Далмації (архітектурний пам’ятник ХIХв.). Під час екскурсії Ви відвідаєте головний корпус резиденції, де побачите розкішні зали, в яких митрополит влаштовував аудієнцію для високих гостей і де проходили єпархіальні засідання. Своєю красою і величчю вражає Синодальна зала, одна з найбільш красивих в Європі. Вона була прикрашена мармуром (звідси і сьогоднішня її назва – Мармурова). Не менший інтерес викликає зал засідань Священного синоду (сьогоднішній Червоний зал). Його стіни оздоблені китайським червоним шовком. На одній зі стін висять величезні венеціанські дзеркала, створені за старовинною технологією з п’яти шарів срібла.

Вільний час в Чернівцях

Переїзд до Кам’янець-Подільського.  Екскурсія «Таємниці Кам'янецької фортеці». Екскурсія в Кам'янець-Подільську фортецю буде надзвичайно цікавою, бо подивитися тут дійсно є на що! Стару фортецю замку формують цілих 11 веж, які з'єднані між собою товстими кам'яними стінами.

Східна башта фортеці п'ятикутна, її побудували над колодязем, глибина якого майже 41 метр. Щоб діставати воду з такої величезною глибини, були встановлені спеціальні дерев'яні колеса, які збереглися до сьогоднішнього дня. Ще одне цікаве місце для відвідування - Кармалюкова, або Папська вежа. Тут свого часу був в ув'язненні знаменитий Устим Кармалюк, який, хоч і часто потрапляв в тюрми, постійно втікав з них. Свого часу і ці стіни надовго його не затримали.

На подвір'ї замку збереглася боргова яма, в якій раніше сиділи неплатники податків. Сьогодні ж туристи кидають сюди монетки, щоб знову повернутися. Туристам в фортеці буде дуже цікаво. На території фортеці є музей і кілька експозицій, які будуть цікаві для перегляду.

Головна родзинка фортеці – історична реконструкція. Історична реконструкція — це відтворення культури епохи та регіону. Для цього дослідники читають архіви, переглядають картини, аналізують археологічні знахідки. Шляхом наукового експерименту та ігрових методів реконструктори максимально наближаються до первозданного вигляду речей або традицій епохи, що дослідується.

Наприклад, реконструктори одягу власноруч шиють одяг, в який вбиралися жителі Кам’янця-Подільського у XVII століття. Пекарі печуть хліб за давніми рецептами, а гончарі обробляють глину саме так, як це робили сотні років тому. У замку проводять різні майстер-класи, є на території і сувенірний магазин, і навіть пивний шинок. Все це створює нереальну атмосферу та допомагає з головою зануритись у середньовіччя!

Екскурсія в Хотин. Хотинська фортеця століттями перебувала на стику інтересів різних держав. Тут відбувалося багато вирішальних битв, в тому числі Хотинська битва 1621 року, яка зупинила просування турецьких військ у Східній Європі. Фортеця довгі роки вважалася неприступною, завдяки розташуванню (над урвищем, на березі Дністра) і потужним оборонним спорудам, які неодноразово добудовувалися і посилювалися.

Сьогодні Хотинська фортеця зберігає багато історій і легенд минулого. У Хотинській фортеці проводилися зйомки багатьох пригодницьких фільмів: «Захар Беркут», «Стріли Робіна Гуда», «Д'Артаньян і три мушкетери», «Балада про доблесного лицаря Айвенго», « Тарас Бульба » і багато інших.

Трансфер на залізничний вокзал

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!