Невідомий Дністер – дивовижна Бакота

Невідомий Дністер – дивовижна Бакота

День 1

Зустріч групи на залізничному вокзалі в Чернівцях

Оглядова екскурсі містом. Наше знайомство з містом почнемо з Центральної площі – візитної картки Чернівців. Будинки, розташовані тут, відрізняються особливим шармом, витонченістю та величчю, а будівля Ратуші завершує гармонію і досконалість архітектурної композиції.

З Центральної площі ми з Вами повернемо на пішохідну вулицю Ольги Кобилянської, історична назва якої – Herrengasse (тобто Панська). Забудова і благоустрій вулиці проводилися ще в австрійський час. Селитися на цій вулиці завжди було престижно.

Заслуговує на увагу і Вірменська церква, яку спроектував архітектор Йозеф Главка.

Також ми побачимо унікальний пам’ятник сакральної архітектури ХХ ст. – православну церкву одного з небесних покровителів Буковини – Святого Миколая. Недалеко від Миколаївської церкви знаходиться ще один храм, який заслуговує на нашу увагу, – це греко-католицький собор Успіння Пресвятої Богородиці, який нещодавно відсвяткував своє двохсотріччя.

Недалеко від площі Турецької на розі вулиць Шолом Алейхема і Головної височить будинок-корабель, який старожили називають Шифа. Тут же, на вулиці Головній знаходиться костел Воздвиження Чесного Хреста.

Відвідаємо Театральну площу, яка по праву вважається найкрасивішою в місті. Надзвичайно органічно в ансамбль площі вписується будівля театру – ще одна архітектурна перлина Чернівців.

І звичайно ж, головна роджинка екскурсії – Чернівецький університет! Це справжній діамант не тільки Чернівців, а й всього світу – Резиденція митрополитів Буковини і Далмації. Ансамбль справедливо розцінюється вченими одним з найвидатніших явищ в світовій архітектурній спадщині, і в 2011 році Резиденція під № 3 від України увійшла в список ЮНЕСКО.

Обід

Поїздка в Бакотський скельний монастир. Скоріш за все монастир виник у XI-XII столітті.

Історія Бакоти нагадує легенди про таємничу Атлантиду – через побудову гідроелектростанції численні селища назавжди заховали води Дністра.

Монастир знаходиться на висоті 70 метрів на крутому схилі Білої гори. Мабуть, його дійсно захистили вищі сили: археологи встановили, що корені цієї святині сягають дохристиянських часів.

Наразі площа пам’ятки складає близько 760 м², і складається з декількох печер, розташованих в 2 яруси. При дослідженні печер, було виявлено стародавні поховання – в скельній підлозі вирубано 19 гробниць. Наразі це найдавніша культова підземна споруда і центр поширення християнства на Поділлі.

Окрім власне монастиря, туристів приваблює краса цих місць. А ще, якщо вірити переказам, місцеві підземні джерела мають цілющі властивості, і здатні вилікувати від багатьох хвороб.

Після екскурсії на Вас чекає круїз на теплоході каньйоном Дністра та красиві пейзажі Бакоти!

Поселення в готель. Вільний час. Ночівля

День 2

Сніданок. Виселення з готелю

Перша зупинка – гора Веприк, з вершини якої відкривається приголомшливий вид на «Дністровське море» – Бакотську затоку. Учасники походу матимуть змогу за допомогою бінокля роздивитись протилежний берег, де знаходиться стародавній скельний монастир.

Переїзд до іншого оглядового майданчика "Лавочка".

Гора "Індіанець". Екскурсія до місцевої штольні, де добувають камінь пісковик.

Переїзд до с. Шебутинці. Огляд місцевого музею Трипільської культури. Тут представлено три експозиції: відділ природи, археологічні пам'ятки села, історія села.

Прогулянка і огляд пам'ятки природи і археології "Шебутинецький яр".

Шебутинецький яр – типовий ландшафтний комплекс в придністровській частині Північно-Бесcарабської фізико-географічної області з лісами на крутосхилах глибокого яру з цінними геологічними та геоморфологічними утвореннями.

Історичні пам’ятки:

  • Урочище сокира (поселення трипільської та черняхівської культури);
  • Урочище Батирівка (укріплене поселення трипільської культури);
  • Урочище Панський ліс (знахідки епохи бронзи);
  • Урочище Кодрі (укріплене поселення трипільської культури);
  • Урочище Балкани (поселення трипільської культури).

Повернення в Чернівці. Трансфер на залізничний вокзал

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!