Знайомство з Буковиною: панорами Дністра, тюльпани та равлики

Знайомство з Буковиною: панорами Дністра, тюльпани та равлики

День 1

Зустріч групи на залізничному вокзалі міста Чернівці

Оглядова екскурсія містом. Головне в Чернівцях - це неймовірної краси площі! Саме їм - головним визначним пам'яткам міста - буде присвячена екскурсія. Першою під час екскурсії буде Турецька площа, яка розповість Вам історію виникнення міста. Також на Вас чекає зустріч зі старою площею Святого Хреста, площею Філармонії, поштовим управлінням, Центральною площею (архітектурний ансамбль, ратуша, художній музей), вулицею О. Кобилянської (головна вулиця міста, в минулому вулиця Панська), палацом юстиції, Театральною площею (театр, єврейський народний дім, палац торгівлі та ремесел, будинок румунської культури), вулицею Університетською.

Знайомство з пам'ятником національного значення - колишньою резиденцією буковинських митрополитів, побудованої у другій половині XIX ст. за проектом австрійського архітектора Йосипа Главки. Сьогодні тут розташований 135-річний Чернівецький Національний університет імені Юрія Федьковича. 

У вас буде можливість оглянути семінарський корпус, церкву Трьох Святителів, палац і парк митрополита, побувати у відновленому після пожежі 1944 Мармуровому залі, побачити автентичні розписи художників Є. Максимовича та Е. Бучевського, послухати бій курантів на башті школи псаломщиків. Перебування у резиденції - це хвилини гармонії духу і серця, дотик до вічної нетлінної красі.

Обід

Екскурсія в долину тюльпанів. В Чернівецькій області можна побачити унікальне море різнобарвних тюльпанів. Шматочок Голландії є  зовсім недалеко від Чернівців. На гектарі поля тут висаджено близько 70 сортів тюльпанів. Мандрівка туди забере лише день, а вражень буде на весь рік! Створив свою «маленьку Голландію» місцевий підприємець, який висадив на площі понад 4 га 200 видів тюльпанів, це приблизно 2 млн квітів!!! Кожної весни цей невеликий клаптик землі перетворюється на квітковий рай, який випромінює всі кольори і відтінки весни, від білого і оранжевого до насичено бордового. Організатори зроблять фотозони, де ми зможемо зробити неймовірні фото серед тюльпанів.

Екскурсія з дегустацією на ферму «Буковинський равлик». Подружжя буковинців навчилось не тільки вирощувати равликів, але й готувати французький делікатес. Нам проведуть екскурсію на фермі равликів, розкажуть цікаві факти життя равликів. Покажуть увесь процес дозрівання. Нам навіть дадуть посмакувати цим делікатесом та ще й подадуть їх нам до білого вина. Щоб краще смакувалось!

Повернення в Чернівці. Поселення в готель. Ночівля

День 2

Сніданок. Виселення з готелю

Переїзд в с. Непоротове. Відвідування Свято-Миколаївського чоловічого монастиря "Галиця". На правому березі Дністра, високо над річкою сховався від сонця та пронизливих вітрів скельний Галицький Свято-Миколаївський  монастир, який в народі зветься «Галиця». Зветься так тому, що розкинувся на околиці однойменного села в верхній частині крутого Дністрового схилу на висоті, що дорівнює приблизно 120 метрам над рівнем Дністровського водосховища. Тут милують око дивовижні природні панорами Дністровського каньйону і вражають люди, які покинули звичне життя і поселились в природних печерах вапняних скель Галицького яру.  В цих скелях розміщені не лише келії монахів, а й скельні могильники. Залишки наскельних ієрогліфів свідчать про те, що задовго до православних ченців це місце було облюбоване древніми язичниками. Історики ж відносять появу тут першого православного скиту до 8 століття.  У 18 столітті монастир було зруйновано турками, згодом природними катаклізмами, його знищували в 1943-му, але завдяки неймовірним зціленням в цьому місці, він щоразу відроджувався.

Побачимо Дністровське водосховище. Це одна з найкрасивіших частин Дністра – найдовшої ріки України, протяжність якої складає майже 1400 км. Це водосховище називають ще Штучним, або Галицьким морем. Його було створено в 1981-1987 роки.  Площа вражає масштабами. Глибина води сягає до 21 метра, в окремих місцях до 50 метрів. Звичайно ж основною причиною створення водосховища були програми з гідроенергетики. Але нині береги навколо водосховища стали місцем паломництва туристів та відпочиваючих. З кожним поворотом русла ріки відбувається зміна живописних ландшафтів. Мішані ліси на обривистих скелях, плеса ріки, що обдаровують благодаттю неймовірно величавої природи, мальовничі сінокоси з цілющими запашними травами, спокійна течія Днісрових вод – все це сприяє духовному і фізичному зціленню і, звичайно ж, створює приємну атсмосферу для відпочинку.

Переїзд в місто Новодністровськ. Екскурсія на одну із найбільших гідро-акумулючих електростанцій в Європі - Дністровську ГАЕС.

Новодністровськ – одне з наймолодших міст в Україні. Воно є ровесником гідроелектростанції. Було засноване у 1973 році. Долі великої частини населеня повязані з роботою на гідроелектростанції, а нині з будівництвом та роботою на ГАЕС. Новодністровськ – єдине невеличке містечко обласного підпорядкування в Чернівецькій області з населенням більше 10 тисяч осіб.

Дністровська ГАЕС була зведена на Дністровському водосховищі у 80-тих роках минулого століття. Гідроакумулююча станція є однією з найбільших в Європі і світі. Вона не лише дозволяє Україні виробляти енергію та продавати її за кордон, а й служить захистом від повеней найближчим населеним пунктам.

Екскурсія в Національний парк «Хотинський». Парк має площу біля 10 тисяч гектарів. В основному рельєфи природно-заповідного фонду формують каньйони долин Дністра. Тут можна побачити найвищий на Буковині водоспад висотою до 30 метрів та найбільшу орхідею, а також більше тисячі видів тварин - багатство   флори і фауни буковинського краю. 42 види рослин парку занесені до раритетних міжнародних списків, 17 тварин занесено до Червоної книги України (16 з них до міжнародних списків).

Виїзд в с. Шебутинці. Огляд місця давнього поселення трипільців - Шебутинецький Яр. Тут віднайдено рештки трипільської етнокультурної спільноти, котрі вважаються науковцями архаїчною культурою мідного віку і датуються 28-26 століттями до нашої ери. Тут збереглися деякі традиції, що склалися на ранньому етапі формування спільноти, зокрема в оздобленні посуду із заглибленим орнаментом та розписами, а також інше.

Трансфер на залізничний вокзал

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!