Пирятинський національний парк

Пирятинський національний парк

Виїзд з Києва

Екскурсія в Пирятинський національний природний парк. в Пирятинський національний природний парк - один з наймолодших парків не тільки в Полтавській області, а й в усій Україні. Він був створений 11 грудня 2009 за ініціативою Президента Віктора Ющенка.

Незважаючи на свій юний вік, парк має статус природоохоронної, науково-дослідної та культурно-освітньої організації. Через парк протікають три річки: Удай, Руда і Переклад, які ділять його на кілька ділянок. Загальна площа парку становить більше 12 тис. га.

Природний парк у Пирятині - це дивовижної краси пейзажі, які знову і знову привертають десятки тисяч туристів з усіх куточків України та ближнього зарубіжжя. На його території можна зустріти рідкісні види рослин і тварин, почути неповторний спів птахів і просто подихати надзвичайно чистим повітрям. У парку у всіх відвідувачів є дивовижна можливість поспостерігати за життям його мешканців у природному середовищі. На такій великій території одночасно проживають десятки видів тварин: ссавці, земноводні, парнокопитні. У річках плаває кілька різновидів риб та інших мешканців прісноводних водойм. Серед представників пташиного сімейства в парку зустрічаються зяблики, малинівки, дрозди, тріскачки та ін.

На території парку досить розвинена сучасна туристична інфраструктура, є спеціально розроблені маршрути подорожей. Також у парку працюють професійні гіди, які розповідають відвідувачам про найбільш значущі пам`ятки парку, його мешканців. Прогулянка в природному парку Пирятина - це справжній заряд бадьорості, маса позитивних емоцій і гарний настрій.

Ми прогуляємось екологічною стежкою заповідне урочище "Куквин". Лісове урочище розміщене на другій терасі р. Удай, яке з усіх сторін оточене заплавними болотами. Одне з небагатьох на Полтавщині, де ростуть бубенець лісистий, а також рідкісні рослини: ярмишнак, лілія лісова та інші, занесені до Червоної книги України.

Це прекрасне місце для фотосесії, особливо для сезонних первоцвітів, коли весняні квіти розкидані різнокольоровими килимами. Особливо прекрасним видовищем є цвітіння конвалій, що ми і застанемо. У вас буде унікальна можливість пофотографуватись на фоні білосніжних квітів, занесених у Червону книгу України.

Переїзд у Куріньки. Ми оглянемо Сластіонівську школу, що є архітектурною пам’яткою початку 20 ст.

Переїзд у Повстин. Ми оглянемо Шкуратівські крутосхили. Ви будете здивовані просто Карпатськими краєвидами урочищ Пирятинского національного природного парку. Ботанічний заказник місцевого значення «Шкуратівський» забезпечує збереження червонокнижних і регіонально-рідкісних рослин, та зразків степових екосистем лісостепу. На маршруті ви ознайомитеся з природними ландшафтами Пирятинщини, історією краю. На вас чекають прогулянка заповідним урочищем, незабутні фото та відео зйомки на фоні альпійських краєвидів Шкуратівських гір.

Також тут ми оглянемо дерев’яну церкву Михаїла Архистратига. Це одна з найстаріших дерев'яних церков Полтавщини. Спочатку вона була хрещатою, однокупольною, стояла на дубових колодах. У 1852 році церкву реконструювали. Над притвором побудували шатрову дзвіницю типу "четверик на четверику". Із заходу, півдня і півночі прибудували чотириколонні класичні портики, бароковий купол замінили напівсферичним. Так з барокового Михайлівський храм перетворився на зразок класичної архітектури.

Обід

Переїзд у Велику Кручу. Ми відвідаємо гідрологічний закарзник «Бурти». З одного боку відвідувачі ознайомляться з монументальними валами давньоруського города Полкостень. З іншого - відкриють для себе захоплюючий світ життя птахів заплави Удаю. З валів городища відкривається багатокілометрова панорама за плеса та затони в районі с. Шкурати.

Ми відвідаємо ресторан-пивоварню «Велика Круча», де спробуємо справжнє живе пиво.

Переїзд у Леляки. Нещодавно тут створена крафтова сироварня «Леляківські сири». В мальовничій місцевості розводять рогату худобу молочних порід. Саме тут Ви зможете продегустувати  якісну молочну продукцію та придбати її додому. Вашій увазі  буде представлено десять сортів сиру від твердого, мякого до салатного сиру, масло, сметана та різноманіття йогуртів.  Ви будете задоволені.

Переїзд у село Антонівка. Антонівка. Призабутий козацький шедевр, так називають Свято-Покровський храм, висотою 45 м, як 15-поверхівка і може вмістити 4 тисячі вірян.  Це найвища споруда в радіусі сотні кілометрів. Будівництво було настільки масштабним, що тривало 23 роки і за спогадами старожилів, близько 500 сімей, а жителів було 5000, виїхали з села, бо не витримали такого тяжкого податку.

Повернення до Києва

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!