Абазівка — Полтава — Решетилівка – Мачухи

Абазівка — Полтава — Решетилівка – Мачухи

День 1

Виїзд з Києва

По дорозі відвідаємо Решетилівку. Решетилівка – всесвітньовідомий центр вишивки та ткацтва. 
Тут виготовляються унікальні килими-гобелени ручної роботи, знамениті решетилівські рушники, національні жіночі й чоловічі сорочки з витонченою ручною вишивкою, плахти, скатертини, покривала, доріжки, серветки та ще багато цікавого.  Вироби решетилівських майстрів прикрашають інтер'єри посольств, готелів, бізнес-центрів, ресторанів, приватних колекцій багатьох знаменитостей.

Тут на Вас чекає екскурсія до Центру народних промислів: художня майстерня народних промислів Сергія Калинченка, ткацькі верстати, показовий майстер-клас, історія килимарства, виставка-продаж виробів майстрів. Також відвідаємо музей ткацтва та вишивки та музей Решетилівського художнього ліцею. У Вас буде можливість продегустувати до 20 видів трав’яних чаїв у етно-кімнаті, стилізованій під старовинну полтавську хату, або здійснити екскурсію на пасіку. Буде цікаво!

Екскурсія в село Абазівка. Тут знаходиться єдиний в Україні музей пива та самогону. Експозиція представлена ​​виключно оригінальними експонатами пивоваріння та самогонного промислу, дбайливо зібраними власниками музею. На Вас чекає дегустація смачного і якісного самогону і декількох сортів крафтового пива - все власного виробництва.

Господарі також приготують для Вас місцеві страви, щоб Ви змогли відчути Полтавщину на смак. В меню полтавські галушки з начинкою і без, зі шкварками або грибним соусом, вареники, борщ з пампушками та багато іншого. Тут же можна і самим навчитися робити галушки і забрати з собою багато нових рецептів!

Прибуття до Полтави. Обід. Оглядова екскурсія містом. Тут на Вас чекає смачний обід у колоритному ресторані міста. Пообідавши, відправляємось на екскурсію. Оглядова екскурсія Полтавою проходить старовинною частиною міста та познайомить Вас з його багатогранною історико-культурною спадщиною. Ви побуваєте у самому серці Полтави – на Івановій горі, давньоруському поселенні Лтава кінця ХІІ століть. Прогулюючись схилами колишнього фортечного валу побіля стрімких колон Білої Альтанки, зможете помилуватись у будь-яку пору року заворсклянськмими далями. Піднявшись на Подільський частовий бастіон, побачите унікальну барокову пам’ятку козацької доби – Хрестовоздвиженський монастир. На схилі Іванової гори знаходиться садиба славетного полтавця – І.П. Котляревського, поруч – реконструйований Успенський собор та автентична дзвіниця. У межах полтавської фортеці зберігся найстаріший храм міста – Спаський (1706 р.).

Екскурсійний маршрут знайомить з осереддям губерніальної Полтави – єдиним в Україні класицистичним архітектурним ансамблем Круглої площі початку ХІХ століття; горожанською забудовою кінця ХІХ – початку ХХ століть, шедевром українського модерну – будинком Полтавського губернського земства (Полтавський краєзнавчий музей імені В.Кричевського); пам’ятками монументального мистецтва.

Вільний час.
Поселення в готель. Ночівля.

День 2

Сніданок

Відвідування музею Полтавської битви. На території заповідника «Поле Полтавської битви» в різний час відбувалися події, які докорінно змінили хід європейської історії: епізод битви між військами великого князя литовського Вітовта й ординського хана Темір-Кутлуя, вирішальний бій між гетьманом Іваном Виговським та полтавським полковником Мартином Пушкарем, Полтавська баталія 1709 року, операція часів ІІ світової війни «Френтік».

Сучасні зали музею містять унікальні експонати кінця XVII століття та періоду Північної війни (1700-1721): портрети українських гетьманів, гравюри, медалі, колекція холодної та вогнепальної зброї європейського та східного зразків, особисті речі Петра І. У найбільшій залі музею представлена велична діорама із зображенням останніх хвилин Полтавської битви. На території компактного музейного містечка місце поховання загиблих царських солдатів — Братська Могила (1709 рік — поч. XX ст.), пам’ятник Петру І, Сампсоніївська церква (1856-1907) та ще безліч цікавих об’єктів, які точно не залишать Вас байдужими.

Виїзд в с. Мачухи до новітнього інтерактивного музею олій.  Перший в Україні інтерактивний музей олії створили в селі Мачухи 2014-го року. Заклад уже встиг завоювати прихильність відвідувачів. І не дарма! Тут можна дізнатися історію рослинної олії та як її виготовляли 100 років тому. Ви можете навіть самі на кілька хвилин стати олійником і долучитися до приготування олії. Музей цікавий тим, що в ньому зібрані унікальні раритетні експонати, які Ви зможете оглянути. Нині тут відкрито лінії виробництва масла з соняшнику, конопель та льону. Крім екскурсії по музею, на Вас чекає з дегустація свіжовичавленої олії.

Повернення до Києва

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!