Колоритна Полтава

Колоритна Полтава

Виїзд з Києва

По дорозі  ми завітаємо в село Абазівка. Тут знаходиться єдиний в Україні музей пива та самогону. Експозиція представлена ​​виключно оригінальними експонатами пивоваріння та самогонного промислу, дбайливо зібраними власниками музею. На Вас чекає дегустація смачного і якісного самогону і декількох сортів крафтового пива - все власного виробництва.

Господарі також приготують для Вас місцеві страви, щоб Ви змогли відчути Полтавщину на смак. В меню полтавські галушки з начинкою і без, зі шкварками або грибним соусом, вареники, борщ з пампушками та багато іншого. Тут же можна і самим навчитися робити галушки і забрати з собою багато нових рецептів!

Переїзд у Великі Будища. Ми відвідаємо Музей весілля. Це єдиний в Україні Музей весілля, де одружують за столітніми традиціями. Унікальні експонати весільних обрядів, вишиті рушники, весільне вбрання та скриня нареченої ‒ усе це можна не лише побачити, але й приміряти чи взяти до рук. У музейному фонді зібрано величезну кількість весільних рушників, сорочок-вишиванок, предметів побуту, святкового оздоблення і прикрас. Головна гордість музею – це весільна сукня, пошита ще в 1926 році. У ньому місцева жителька Олена Кравченко виходила заміж. Тут у Вас буде можливість взяти участь у справжньому весільному обряді, який відповідає всім стародавніми канонами.

Прибуття до Полтави. Оглядова екскурсія містом. Тут на Вас чекає смачний обід у колоритному ресторані міста. Пообідавши, відправляємось на екскурсію.Оглядова екскурсія Полтавою проходить старовинною частиною міста та познавйомить Вас з його багатогранною історико-культурною спадщиною. Ви побуваєте у самому серці Полтави – на Івановій горі, давньоруському поселенні Лтава кінця ХІІ століть. Прогулюючись схилами колишнього фортечного валу побіля стрімких колон Білої Альтанки, зможете помилуватись у будь-яку пору року заворсклянськмими далями. Піднявшись на Подільський частовий бастіон, побачите унікальну барокову пам’ятку козацької доби – Хрестовоздвиженський монастир. На схилі Іванової гори знаходиться садиба славетного полтавця – І.П. Котляревського, поруч – реконструйований Успенський собор та автентична дзвіниця. В межах полтавської фортеці зберігся найстаріший храм міста – Спаський (1706 р.).

Екскурсійний маршрут знайомить з осереддям губерніальної Полтави – єдиним в Україні класицистичним архітектурним ансамблем Круглої площі початку ХІХ століття; горожанською забудовою кінця ХІХ – початку ХХ століть, шедевром українського модерну – будинком Полтавського губернського земства (Полтавський краєзнавчий музей імені В.Кричевського); пам’ятками монументального мистецтва.

Обід

Екскурсія в Опішню - справжню столицю гончарства, відому не тільки в Україні, але і в усьому світі. Не думайте, що гончарство – це нудно. Гончарство – це не тільки глечики й горщики! Гончарство – це високе сучасне мистецтво!

Тут є чим вражатися – найрізноманітніші глиняні скульптури мистців різних країн і епох, різного розміру (від кількох сантиметрів до майже десяти метрів), різних стилів і напрямків; величезна оглядова територія; неймовірної краси краєвиди; безліч локацій для фотографування; гончарський handmade; ароматний чай та запашна кава; тепла й затишна атмосфера!

Музейний комплекс українського гончарства складається з шести музеїв, кожен з яких по-своєму цікавий і унікальний. Їх варто побачити всі!

Тут до нашого часу бережно зберігаються старовинні секрети технік та фарб, завдяки яким місцеві вироби відрізняються незвичною красою та насиченісю.

Ми не тільки побуваємо в Національному музеї - заповіднику українського гончарства, але й познайомимося з відомою українською керамологинею, етнологинею, етнографинею, майстринею, фундаторкою, директоркою ЕтноЕкоАгроСадиби-Музею «Лялина Світлиця" Оленою Щербань. Це унікальний осередок народної кулінарії, весільних обрядодій, українських старожитностей, реконструкції традицій, а також єдиний в Україні і світі приватний музей традиційної тканинної ляльки-мотанки. Тут ми покуштуємо три види борщика, приготовлені в українській печі, другу страву, спробуємо смачний узвар з полтавських грушок та дізнаємося багато цікавого від відомої етнологині!

Екскурсія у Великі Сорочинці. Ми познайомимось з  одним із найколоритніших українських сіл на Полтавщині. А також завітаємо досадиби-музею Гоголя.Оскільки він народився саме в Сорочинцях, у будинку лікаря Трохимовського, тож саме в цьому будинку в 1929 році було відкрито перший державний музей письменника. На жаль в 1943 році він був зруйнований. В 1951 році було збудовано приміщення уже нового музею. Музей не схожий на згадуваний будинок, але він стоїть на тому ж самому місці.

Також ми відвідаємо Спасо-Преображенську церкву, яка відома тим, що в ній хрестили маленького Миколку (який згодом став Миколою Васильовичем.)

Переїзд в Миргород. Оглядова екскурсія містом. Це не просто відоме курортне місто! Миргород нерозривно пов'язаний на століття з ім'ям Миколи Васильовича Гоголя, який довгий час жив в цьому місті. Заглянувши в курортний парк, ми з подивом виявимо миргородську калюжу, яку Микола Гоголь описав у своєму творі «Як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем». У цьому ж парку був відкритий пам'ятник Гоголю до його 200-річного ювілею. Він став основою скульптурного комплексу, присвяченого героям гоголівських творів: Іван Івановичу та Іван Никифоровичу, Хлестакову, ковалю Вакулі і Оксані, незрівнянній Солосі, Пузатому Пацюку і навіть свині. Також на території парку ми помилуємося Успенською церквою, найстарішою культовою спорудою міста. Цей храм був побудований в 1887 році на місці дерев'яного храму, заснованого в 1648 році козацьким полковником М. Гладким. Він виконаний в стилі класицизму і розписаний учнями В. Васнецова. 

Повернення до Києва

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!