
13.03.2021 по 14.03.2021
День 1
Виїзд з Києва
Переїзд в Миргород. Оглядова екскурсія містом. Це не просто відоме курортне місто! Миргород нерозривно пов'язаний на століття з ім'ям Миколи Васильовича Гоголя, який довгий час жив в цьому місті. Заглянувши в курортний парк, ми з подивом виявимо миргородську калюжу, яку Микола Гоголь описав у своєму творі «Як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем». У цьому ж парку був відкритий пам'ятник Гоголю до його 200-річного ювілею. Він став основою скульптурного комплексу, присвяченого героям гоголівських творів: Іван Івановичу та Іван Никифоровичу, Хлестакову, ковалю Вакулі і Оксані, незрівнянній Солосі, Пузатому Пацюку і навіть свині. Також на території парку ми помилуємося Успенською церквою, найстарішою культовою спорудою міста. Цей храм був побудований в 1887 році на місці дерев'яного храму, заснованого в 1648 році козацьким полковником М. Гладким. Він виконаний в стилі класицизму і розписаний учнями В. Васнецова.
Екскурсія в Опішню - справжню столицю гончарства, відому не тільки в Україні, але і в усьому світі. Не думайте, що гончарство – це нудно. Гончарство – це не тільки глечики й горщики! Гончарство – це високе сучасне мистецтво!
Тут є чим вражатися – найрізноманітніші глиняні скульптури мистців різних країн і епох, різного розміру (від кількох сантиметрів до майже десяти метрів), різних стилів і напрямків; величезна оглядова територія; неймовірної краси краєвиди; безліч локацій для фотографування; гончарський handmade; ароматний чай та запашна кава; тепла й затишна атмосфера!
Музейний комплекс українського гончарства складається з шести музеїв, кожен з яких по-своєму цікавий і унікальний. Їх варто побачити всі!
Тут до нашого часу бережно зберігаються старовинні секрети технік та фарб, завдяки яким місцеві вироби відрізняються незвичною красою та насиченісю.
Ми не тільки побуваємо в Національному музеї - заповіднику українського гончарства, але й познайомимося з відомою українською керамологинею, етнологинею, етнографинею, майстринею, фундаторкою, директоркою ЕтноЕкоАгроСадиби-Музею «Лялина Світлиця" Оленою Щербань. Це унікальний осередок народної кулінарії, весільних обрядодій, українських старожитностей, реконструкції традицій, а також єдиний в Україні і світі приватний музей традиційної тканинної ляльки-мотанки. Тут ми покуштуємо три види борщика, приготовлені в українській печі, другу страву, спробуємо смачний узвар з полтавських грушок та дізнаємося багато цікавого від відомої етнологині!
Переїзд в Полтаву
Поселення в готель. Ночівля
День 2
Сніданок
Оглядова екскурсія містом. Оглядова екскурсія Полтавою проходить старовинною частиною міста та познавйомить Вас з його багатогранною історико-культурною спадщиною. Ви побуваєте у самому серці Полтави – на Івановій горі, давньоруському поселенні Лтава кінця ХІІ століть. Прогулюючись схилами колишнього фортечного валу побіля стрімких колон Білої Альтанки, зможете помилуватись у будь-яку пору року заворсклянськмими далями. Піднявшись на Подільський частовий бастіон, побачите унікальну барокову пам’ятку козацької доби – Хрестовоздвиженський монастир. На схилі Іванової гори знаходиться садиба славетного полтавця – І.П. Котляревського, поруч – реконструйований Успенський собор та автентична дзвіниця. У межах полтавської фортеці зберігся найстаріший храм міста – Спаський (1706 р.).
Екскурсійний маршрут знайомить з осереддям губерніальної Полтави – єдиним в Україні класицистичним архітектурним ансамблем Круглої площі початку ХІХ століття; горожанською забудовою кінця ХІХ – початку ХХ століть, шедевром українського модерну – будинком Полтавського губернського земства (Полтавський краєзнавчий музей імені В.Кричевського); пам’ятками монументального мистецтва.
Переїзд в Диканьку. Огляд основних пам’яток. Ми завітаємо до оспіваної Гоголем Диканьки! Тут біля арки ви зустрінете та зможете пофотографуватись із Солохою і дяком, чортом та самим Гоголем. Після цього вирушаємо подивитись на загадкову Миколаївську церкву. Її конструкція захоплює: тут є старовинний "кондиціонер" та невидимі зсередини вікна, що допомагають освітлювати приміщення. Під церквою знаходиться усипальниця князів Кочубеїв. Тут Ви також побачите столітні Кочубеївські дуби. На подвір'ї храму знаходиться старовинний колодязь і красива дзвіниця. Також в Диканьці Ви зможете пройти через Тріумфальну арку, побудовану в 1812 році на честь перемоги над Наполеоном А також побачите Троїцьку церкву, яку змалював у своїх "Вечорах..." Гоголь. За легендою, саме її розписував Вакула.
Повернення в Київ. По дорозі ми завітаємо в село Абазівка. Тут знаходиться єдиний в Україні музей пива та самогону. Експозиція представлена виключно оригінальними експонатами пивоваріння та самогонного промислу, дбайливо зібраними власниками музею. На Вас чекає дегустація смачного і якісного самогону і декількох сортів крафтового пива - все власного виробництва.
Господарі також приготують для Вас місцеві страви, щоб Ви змогли відчути Полтавщину на смак. В меню полтавські галушки з начинкою і без, зі шкварками або грибним соусом, вареники, борщ з пампушками та багато іншого. Тут же можна і самим навчитися робити галушки і забрати з собою багато нових рецептів!