Масляна в Полтаві

Масляна в Полтаві

День 1

Виїзд з Києва.

По дорозі відвідаємо Мгарський монастир - духовний центр Полтавщини. Ми відвідаємоСпасо-Преображенський Мгарський монастир – одну з найбільш шанованих православних святинь в Україні. Заснований монастир в 1619 р митрополитом Ісаєю (Копинським) на кошти княгині Р. Вишневецької, яка володіла Лубнами в XVII в. За легендою, місце для спорудження монастиря княгині вказали ангели.

Трохи пізніше на кошти гетьманів І. Самойловича та І. Мазепи був вибудований кам'яний Спасо-Преображенський собор, в якому органічно поєдналися староукраїнською стиль XI-XII ст. з бароково-ренесансною архітектурою Західної Європи. Крім головного храму, в комплекс монастиря входять дзвіниця в стилі бароко, Благовіщенська тепла церква, корпуси братії і настоятеля, скитська церква Св. Афанасія.

Під час екскурсії ченці не тільки покажуть Вам монастирський комплекс, але й розкажуть про чудотворні ікони. Головна святиня монастиря - Лубенська ікона Божої Матері. 


А також завітаємо в село Абазівка. Тут знаходиться єдиний в Україні музей пива та самогону. Експозиція представлена ​​виключно оригінальними експонатами пивоваріння та самогонного промислу, дбайливо зібраними власниками музею. На Вас чекає дегустація смачного і якісного самогону і декількох сортів крафтового пива - все власного виробництва.

Господарі також приготують для Вас місцеві страви, щоб Ви змогли відчути Полтавщину на смак. В меню полтавські галушки з начинкою і без, зі шкварками або грибним соусом, вареники, борщ з пампушками та багато іншого. Тут же можна і самим навчитися робити галушки і забрати з собою багато нових рецептів!

Обід

Прибуття до Полтави. Оглядова екскурсія містом. Оглядова екскурсія Полтавою проходить старовинною частиною міста та познавйомить Вас з його багатогранною історико-культурною спадщиною. Ви побуваєте у самому серці Полтави – на Івановій горі, давньоруському поселенні Лтава кінця ХІІ століть. Прогулюючись схилами колишнього фортечного валу побіля стрімких колон Білої Альтанки, зможете помилуватись у будь-яку пору року заворсклянськмими далями. Піднявшись на Подільський частовий бастіон, побачите унікальну барокову пам’ятку козацької доби – Хрестовоздвиженський монастир. На схилі Іванової гори знаходиться садиба славетного полтавця – І.П. Котляревського, поруч – реконструйований Успенський собор та автентична дзвіниця. В межах полтавської фортеці зберігся найстаріший храм міста – Спаський (1706 р.).

Екскурсійний маршрут знайомить з осереддям губерніальної Полтави – єдиним в Україні класицистичним архітектурним ансамблем Круглої площі початку ХІХ століття; горожанською забудовою кінця ХІХ – початку ХХ століть, шедевром українського модерну – будинком Полтавського губернського земства (Полтавський краєзнавчий музей імені В.Кричевського); пам’ятками монументального мистецтва.

Вільний час. Ночівля

День 2

Сніданок

Переїзд в Диканьку. Огляд основних пам’яток. Ми завітаємо до оспіваної Гоголем Диканьки! Тут біля арки ви зустрінете та зможете пофотографуватись із Солохою і дяком, чортом та самим Гоголем. Після цього вирушаємо подивитись на загадкову Миколаївську церкву. Її конструкція захоплює: тут є старовинний "кондиціонер" та невидимі зсередини вікна, що допомагають освітлювати приміщення. Під церквою знаходиться усипальниця князів Кочубеїв. Тут Ви також побачите столітні Кочубеївські дуби. На подвір'ї храму знаходиться старовинний колодязь і красива дзвіниця. Також в Диканьці Ви зможете пройти через Тріумфальну арку, побудовану в 1812 році на честь перемоги над Наполеоном А також побачите Троїцьку церкву, яку змалював у своїх "Вечорах..." Гоголь. За легендою, саме її розписував Вакула.

Далі ми відвідаємо Музей весілля у селі Великі Будища. Це єдиний в Україні Музей весілля, де одружують за столітніми традиціями. Унікальні експонати весільних обрядів, вишиті рушники, весільне вбрання та скриня нареченої ‒ усе це можна не лише побачити, але й приміряти чи взяти до рук. Тут на Вас чекає сюрприз - обряд національного українського весілля. Він буде проведений прямо на Ваших очах та з Вашою безпосередньою участю! Наречений і наречена, свати, дружки, застілля, народні традиції – усе це занурить Вас у справжню народну весільну атмосферу, і все це супроводжується веселими піснями у виконанні українського фольклорного ансамблю!

Після цього – відвідаємо Хутір поблизу Диканьки, де нас зустрінуть Гоголівські герої і ми візьмемо участь у гулянні! Заряд позитиву гарантуємо!

Повернення до Києва

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!