
День 1
Виїзд з Києва
По дорозі відвідаємо Решетилівку. Решетилівка – всесвітньовідомий центр вишивки та ткацтва.
Тут виготовляються унікальні килими-гобелени ручної роботи, знамениті решетилівські рушники, національні жіночі й чоловічі сорочки з витонченою ручною вишивкою, плахти, скатертини, покривала, доріжки, серветки та ще багато цікавого. Вироби решетилівських майстрів прикрашають інтер'єри посольств, готелів, бізнес-центрів, ресторанів, приватних колекцій багатьох знаменитостей.
Тут на Вас чекає екскурсія до Центру народних промислів: художня майстерня народних промислів Сергія Калинченка, ткацькі верстати, показовий майстер-клас, історія килимарства, виставка-продаж виробів майстрів. Також відвідаємо музей ткацтва та вишивки та музей Решетилівського художнього ліцею. У Вас буде можливість продегустувати до 20 видів трав’яних чаїв у етно-кімнаті, стилізованій під старовинну полтавську хату, або здійснити екскурсію на пасіку. Буде цікаво!
Екскурсія в село Абазівка. Тут знаходиться єдиний в Україні музей пива та самогону. Експозиція представлена виключно оригінальними експонатами пивоваріння та самогонного промислу, дбайливо зібраними власниками музею. На Вас чекає дегустація смачного і якісного самогону і декількох сортів крафтового пива - все власного виробництва.
Господарі також приготують для Вас місцеві страви, щоб Ви змогли відчути Полтавщину на смак. В меню полтавські галушки з начинкою і без, зі шкварками або грибним соусом, вареники, борщ з пампушками та багато іншого. Тут же можна і самим навчитися робити галушки і забрати з собою багато нових рецептів!
Прибуття до Полтави. Оглядова екскурсія містом. Оглядова екскурсія Полтавою проходить старовинною частиною міста та познавйомить Вас з його багатогранною історико-культурною спадщиною. Ви побуваєте у самому серці Полтави – на Івановій горі, давньоруському поселенні Лтава кінця ХІІ століть. Прогулюючись схилами колишнього фортечного валу побіля стрімких колон Білої Альтанки, зможете помилуватись у будь-яку пору року заворсклянськмими далями. Піднявшись на Подільський частовий бастіон, побачите унікальну барокову пам’ятку козацької доби – Хрестовоздвиженський монастир. На схилі Іванової гори знаходиться садиба славетного полтавця – І.П. Котляревського, поруч – реконструйований Успенський собор та автентична дзвіниця. У межах полтавської фортеці зберігся найстаріший храм міста – Спаський (1706 р.).
Екскурсійний маршрут знайомить з осереддям губерніальної Полтави – єдиним в Україні класицистичним архітектурним ансамблем Круглої площі початку ХІХ століття; горожанською забудовою кінця ХІХ – початку ХХ століть, шедевром українського модерну – будинком Полтавського губернського земства (Полтавський краєзнавчий музей імені В.Кричевського); пам’ятками монументального мистецтва.
Вільний час. Ночівля
День 2
Сніданок.
Переїзд у селище Гоголеве. Саме тут провів свої молоді роки відомий і багатьма улюблений Микола Гоголь. Приїхавши в це селище, Ви зможете насолодитися чудовою природою, чистим повітрям і атмосферою, яка панує навколо музею-садиби письменника. Після відвідин цього дивного місця у Вас залишаться тільки позитивні емоції і приємні спогади. Адже кожен хотів би побувати в гостях у письменника, який так колоритно описав у своїх повістях побут, культуру і традиції тутешніх місць.
Бажаєте перенестися у гоголівську епоху, доторкнутися душею і серцем до геніального письменника? Тоді ми відвідаємо гоголівську садибу! Тут можна побачити цікаві документи, рукописи, книжки, унікальні речі тієї доби, особисті речі письменника, етнографічні предмети, які є своєрідними розповідями про життєвий і творчий шлях Миколи Васильовича. Кімнату матері письменника, Марії Іванівни, їдальню та вітальню вдалося відтворити зі скрупульозною точністю, у них усе розташовано так, як було за часів Гоголя. Після відвідин їх Ви дістанете повне уявлення про особливості життя й побуту родини Гоголів-Яновських. Подорож до національного музею-заповідника М.В.Гоголя надовго залишить незабутні враження у Ваших серцях!
Відвідування Сорочинської ярмарки. Тут Ви зможете придбати найрізноманітніші товари (від української кераміки і свічок ручної роботи, до китайського чаю і автомобілів :). На території ярмарку обладнані кілька майданчиків: етнографічна садиба Хіврі, концертні майданчики "Млин" і "Верба", головна сцена, мала сцена і безліч інших. А якщо Ви зголодніли, то Сорочинський ярмарок подарує Вам можливість скуштувати смачні миргородські вареники, полтавські галушки, домашню ковбаску, буженину, українське сало та інші смачні страви національної кухні. Для бажаючих взяти участь в активних розвагах, є можливість пуститися в танок з музикантами під передзвони бубна, взяти участь у найбільш незвичайних і різноманітних конкурсах, іграх та змаганнях!
Оглядова екскурсія Миргородом. Це не просто відоме курортне місто! Миргород нерозривно пов'язаний на століття з ім'ям Миколи Васильовича Гоголя, який довгий час жив в цьому місті. Заглянувши в курортний парк, ми з подивом виявимо миргородську калюжу, яку Микола Гоголь описав у своєму творі «Як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем». У цьому ж парку був відкритий пам'ятник Гоголю до його 200-річного ювілею. Він став основою скульптурного комплексу, присвяченого героям гоголівських творів: Іван Івановичу та Іван Никифоровичу, Хлестакову, ковалю Вакулі і Оксані, незрівнянній Солосі, Пузатому Пацюку і навіть свині. Також на території парку ми помилуємося Успенською церквою, найстарішою культовою спорудою міста. Цей храм був побудований в 1887 році на місці дерев'яного храму, заснованого в 1648 році козацьким полковником М. Гладким. Він виконаний в стилі класицизму і розписаний учнями В. Васнецова.
Повернення до Києва