Гоголівськими стежками на Сорочинську ярмарку

Гоголівськими стежками на Сорочинську ярмарку

День 1

Виїзд з Києва

По дорозі  ми завітаємо в село Абазівка. Тут знаходиться єдиний в Україні музей пива та самогону. Експозиція представлена ​​виключно оригінальними експонатами пивоваріння та самогонного промислу, дбайливо зібраними власниками музею. На Вас чекає дегустація смачного і якісного самогону і декількох сортів крафтового пива - все власного виробництва.

Господарі також приготують для Вас місцеві страви, щоб Ви змогли відчути Полтавщину на смак. В меню полтавські галушки з начинкою і без, зі шкварками або грибним соусом, вареники, борщ з пампушками та багато іншого. Тут же можна і самим навчитися робити галушки і забрати з собою багато нових рецептів!

Прибуття до Полтави. Оглядова екскурсія містом. Оглядова екскурсія Полтавою проходить старовинною частиною міста та познавйомить Вас з його багатогранною історико-культурною спадщиною. Ви побуваєте у самому серці Полтави – на Івановій горі, давньоруському поселенні Лтава кінця ХІІ століть. Прогулюючись схилами колишнього фортечного валу побіля стрімких колон Білої Альтанки, зможете помилуватись у будь-яку пору року заворсклянськмими далями. Піднявшись на Подільський частовий бастіон, побачите унікальну барокову пам’ятку козацької доби – Хрестовоздвиженський монастир. На схилі Іванової гори знаходиться садиба славетного полтавця – І.П. Котляревського, поруч – реконструйований Успенський собор та автентична дзвіниця. У межах полтавської фортеці зберігся найстаріший храм міста – Спаський (1706 р.).

Екскурсійний маршрут знайомить з осереддям губерніальної Полтави – єдиним в Україні класицистичним архітектурним ансамблем Круглої площі початку ХІХ століття; горожанською забудовою кінця ХІХ – початку ХХ століть, шедевром українського модерну – будинком Полтавського губернського земства (Полтавський краєзнавчий музей імені В.Кричевського); пам’ятками монументального мистецтва.

Обід
Відвідування музею Полтавської битви. На території заповідника «Поле Полтавської битви» в різний час відбувалися події, які докорінно змінили хід європейської історії: епізод битви між військами великого князя литовського Вітовта й ординського хана Темір-Кутлуя, вирішальний бій між гетьманом Іваном Виговським та полтавським полковником Мартином Пушкарем, Полтавська баталія 1709 року, операція часів ІІ світової війни «Френтік».

Сучасні зали музею містять унікальні експонати кінця XVII століття та періоду Північної війни (1700-1721): портрети українських гетьманів, гравюри, медалі, колекція холодної та вогнепальної зброї європейського та східного зразків, особисті речі Петра І. У найбільшій залі музею представлена велична діорама із зображенням останніх хвилин Полтавської битви. На території компактного музейного містечка місце поховання загиблих царських солдатів — Братська Могила (1709 рік — поч. XX ст.), пам’ятник Петру І, Сампсоніївська церква (1856-1907) та ще безліч цікавих об’єктів, які точно не залишать Вас байдужими.

Вільний час. Ночівля.

День 2

Сніданок

Переїзд у селище Гоголеве. Саме тут провів свої молоді роки відомий і багатьма улюблений Микола Гоголь. Приїхавши в це селище, Ви зможете насолодитися чудовою природою, чистим повітрям і атмосферою, яка панує навколо музею-садиби письменника. Після відвідин цього дивного місця у Вас залишаться тільки позитивні емоції і приємні спогади. Адже кожен хотів би побувати в гостях у письменника, який так колоритно описав у своїх повістях побут, культуру і традиції тутешніх місць.

Бажаєте перенестися у гоголівську епоху, доторкнутися душею і серцем до геніального письменника? Тоді ми відвідаємо гоголівську садибу! Тут можна побачити цікаві документи, рукописи, книжки, унікальні речі тієї доби, особисті речі письменника, етнографічні предмети, які є своєрідними розповідями про життєвий і творчий шлях Миколи Васильовича.  Кімнату матері письменника, Марії Іванівни, їдальню та вітальню вдалося відтворити зі скрупульозною точністю, у них усе розташовано так, як було за часів Гоголя. Після відвідин їх Ви дістанете повне уявлення про особливості життя й побуту родини Гоголів-Яновських. Подорож до національного музею-заповідника М.В.Гоголя надовго залишить незабутні враження у Ваших серцях!

Відвідування Сорочинської ярмарки. Тут Ви зможете придбати найрізноманітніші товари (від української кераміки і свічок ручної роботи, до китайського чаю і автомобілів :). На території ярмарку обладнані кілька майданчиків: етнографічна садиба Хіврі, концертні майданчики "Млин" і "Верба", головна сцена, мала сцена і безліч інших. А якщо Ви зголодніли, то Сорочинський ярмарок подарує Вам можливість скуштувати смачні миргородські вареники, полтавські галушки, домашню ковбаску, буженину, українське сало та інші смачні страви національної кухні. Для бажаючих взяти участь в активних розвагах, є можливість пуститися в танок з музикантами під передзвони бубна, взяти участь у найбільш незвичайних і різноманітних конкурсах, іграх та змаганнях!

Оглядова екскурсія Миргородом. Це не просто відоме курортне місто! Миргород нерозривно пов'язаний на століття з ім'ям Миколи Васильовича Гоголя, який довгий час жив в цьому місті. Заглянувши в курортний парк, ми з подивом виявимо миргородську калюжу, яку Микола Гоголь описав у своєму творі «Як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем». У цьому ж парку був відкритий пам'ятник Гоголю до його 200-річного ювілею. Він став основою скульптурного комплексу, присвяченого героям гоголівських творів: Іван Івановичу та Іван Никифоровичу, Хлестакову, ковалю Вакулі і Оксані, незрівнянній Солосі, Пузатому Пацюку і навіть свині. Також на території парку ми помилуємося Успенською церквою, найстарішою культовою спорудою міста. Цей храм був побудований в 1887 році на місці дерев'яного храму, заснованого в 1648 році козацьким полковником М. Гладким. Він виконаний в стилі класицизму і розписаний учнями В. Васнецова.  

Повернення до Києва

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!