Полтавські Витребеньки

Полтавські Витребеньки

День 1

Виїзд з Києва

Переїзд в село Богданівка. Екскурсія по музею Катерини Білокур. Ми відвідаємо музей, присвячений творчості відомої на весь світ української художниці, який створений в сільській хаті, де вона прожила майже все своє життя – з 1909 року до 1961. Тут вона і почала малювати у своєму неповторному, тільки їй властивому стилі.

У музеї до сьогодні вирує дух творчості і це не можна не помітити: картини, листи художниці, її особисті речі, мольберти та фарби – все це надихає. У будинку-музеї також збережено інтер’єри та представлено численні фотоматеріали та документи. Феномен Катерини Білокур став приводом для того, що її ім’я було внесено до списку сотні найвідоміших українців. Неперевершені та неповторні картини – це душа українки, що відображена у кольорах щастя та свободи.

Прибуття до Полтави. Обід. Оглядова екскурсія містом. Тут на Вас чекає смачний обід у колоритному ресторані міста. Пообідавши, відправляємось на екскурсію.Оглядова екскурсія Полтавою проходить старовинною частиною міста та познавйомить Вас з його багатогранною історико-культурною спадщиною. Ви побуваєте у самому серці Полтави – на Івановій горі, давньоруському поселенні Лтава кінця ХІІ століть. Прогулюючись схилами колишнього фортечного валу побіля стрімких колон Білої Альтанки, зможете помилуватись у будь-яку пору року заворсклянськмими далями. Піднявшись на Подільський частовий бастіон, побачите унікальну барокову пам’ятку козацької доби – Хрестовоздвиженський монастир. На схилі Іванової гори знаходиться садиба славетного полтавця – І.П. Котляревського, поруч – реконструйований Успенський собор та автентична дзвіниця. В межах полтавської фортеці зберігся найстаріший храм міста – Спаський (1706 р.).

Екскурсійний маршрут знайомить з осереддям губерніальної Полтави – єдиним в Україні класицистичним архітектурним ансамблем Круглої площі початку ХІХ століття; горожанською забудовою кінця ХІХ – початку ХХ століть, шедевром українського модерну – будинком Полтавського губернського земства (Полтавський краєзнавчий музей імені В.Кричевського); пам’ятками монументального мистецтва.

Поселення в готель. Ночівля

День 2

Сніданок

Переїзд в Диканьку. Огляд основних пам’яток. Ми завітаємо до оспіваної Гоголем Диканьки! Тут біля арки ви зустрінете та зможете пофотографуватись із Солохою і дяком, чортом та самим Гоголем. Після цього вирушаємо подивитись на загадкову Миколаївську церкву. Її конструкція захоплює: тут є старовинний "кондиціонер" та невидимі зсередини вікна, що допомагають освітлювати приміщення. Під церквою знаходиться усипальниця князів Кочубеїв. Тут Ви також побачите столітні Кочубеївські дуби. На подвір'ї храму знаходиться старовинний колодязь і красива дзвіниця. Також в Диканьці Ви зможете пройти через Тріумфальну арку, побудовану в 1812 році на честь перемоги над Наполеоном А також побачите Троїцьку церкву, яку змалював у своїх "Вечорах..." Гоголь. За легендою, саме її розписував Вакула.

Далі ми відвідаємо Музей весілля у селі Великі Будища. Це єдиний в Україні Музей весілля, де одружують за столітніми традиціями. Унікальні експонати весільних обрядів, вишиті рушники, весільне вбрання та скриня нареченої ‒ усе це можна не лише побачити, але й приміряти чи взяти до рук. У музейному фонді зібрано величезну кількість весільних рушників, сорочок-вишиванок, предметів побуту, святкового оздоблення і прикрас. Головна гордість музею – це весільна сукня, пошита ще в 1926 році. У ньому місцева жителька Олена Кравченко виходила заміж. Тут у Вас буде можливість взяти участь у справжньому весільному обряді, який відповідає всім стародавніми канонами.

Екскурсія в Опішню - справжню столицю гончарства, відому не тільки в Україні, але і в усьому світі. Не думайте, що гончарство – це нудно. Гончарство – це не тільки глечики й горщики! Гончарство – це високе сучасне мистецтво!

Тут є чим вражатися – найрізноманітніші глиняні скульптури мистців різних країн і епох, різного розміру (від кількох сантиметрів до майже десяти метрів), різних стилів і напрямків; величезна оглядова територія; неймовірної краси краєвиди; безліч локацій для фотографування; гончарський handmade; ароматний чай та запашна кава; тепла й затишна атмосфера!

Музейний комплекс українського гончарства складається з шести музеїв, кожен з яких по-своєму цікавий і унікальний. Їх варто побачити всі!

Тут до нашого часу бережно зберігаються старовинні секрети технік та фарб, завдяки яким місцеві вироби відрізняються незвичною красою та насиченісю.

Ми не тільки побуваємо в Національному музеї - заповіднику українського гончарства, але й познайомимося з відомою українською керамологинею, етнологинею, етнографинею, майстринею, фундаторкою, директоркою ЕтноЕкоАгроСадиби-Музею «Лялина Світлиця" Оленою Щербань. Це унікальний осередок народної кулінарії, весільних обрядодій, українських старожитностей, реконструкції традицій, а також єдиний в Україні і світі приватний музей традиційної тканинної ляльки-мотанки. Тут ми покуштуємо три види борщика, приготовлені в українській печі, другу страву, спробуємо смачний узвар з полтавських грушок та дізнаємося багато цікавого від відомої етнологині!

Переїзд в Миргород. Оглядова екскурсія містом. Це не просто відоме курортне місто! Миргород нерозривно пов'язаний на століття з ім'ям Миколи Васильовича Гоголя, який довгий час жив в цьому місті. Заглянувши в курортний парк, ми з подивом виявимо миргородську калюжу, яку Микола Гоголь описав у своєму творі «Як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем». У цьому ж парку був відкритий пам'ятник Гоголю до його 200-річного ювілею. Він став основою скульптурного комплексу, присвяченого героям гоголівських творів: Іван Івановичу та Іван Никифоровичу, Хлестакову, ковалю Вакулі і Оксані, незрівнянній Солосі, Пузатому Пацюку і навіть свині. Також на території парку ми помилуємося Успенською церквою, найстарішою культовою спорудою міста. Цей храм був побудований в 1887 році на місці дерев'яного храму, заснованого в 1648 році козацьким полковником М. Гладким. Він виконаний в стилі класицизму і розписаний учнями В. Васнецова.  

Повернення до Києва

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!