Шляхами Полтавщини

Шляхами Полтавщини

День 1

Виїзд з Києва

Переїзд у село Березова Рудка. Екскурсія до садиби графів Закревських. 5 поколінь роду Закревських прикрашали цей маєток, зробивши його перлиною садово-паркової архітектури XVIII - початку XIX ст.

Це – двоповерховий мурований палац у стилі необароко, зведений 1838 року, в якому мешкали поміщики. Будівлю, яка нині має статус національної пам’ятки, проектував відомий на той час архітектор Євген Червінський.

Поруч із палацом - старовинний парк на берегах Рудки і Переводу площею 45 га., який є пам'яткою садово-паркового мистецтва державного значення.

Найцікавіше спорудження садиби - піраміда-усипальниця, побудована в останній рік XIX століття. Історія будівництва піраміди пов'язана з ім'ям Гната Платоновича Закревського, який замовив її як каплицю над родинним склепом своїх предків, який розміщувався біля Свято-Троїцької церкви, увічнивши цим свій знаменитий рід.

Цікавим є також те, що у 1840-і роки в гостях у братів Закревських неодноразово гостював під час своїх поїздок по Україні Тарас Шевченко. У Березовій Рудці Шевченко почав писати поему Кавказ та намалював портрети господарів маєтку - Закревських.

Ці та ще багато цікавих історій Ви почуєте під час екскурсії садибою графів Закревських!

Переїзд в Лубни. Огляд головних пам’яток. Місто, засноване в 988 році, має дуже багату, цікаву історію. Найвідомішим власником Лубен був польський магнат Ярема Вишневецький. Протягом 1639-1648 років місто було столицею так званої «Вишневеччини».

Ви навіть не уявляєте, скільк культурної та архітектурної спадщини в цьому старовинному українському місті. Перше, що вражає – це природа. Річка Сула, мальовничі пагорби і рівнини, а також смарагдова зелень, просто підривають мозок туриста, який вперше зустрічається з цією красою. Ми вирушимо в найстаріший храм міста - церкву Різдва Пресвятої Богородиці 1809 року. Ще одна архітектурна пам'ятка в Лубнах - єпархіальне училище 1907 року, розташоване в центрі міста. Дана споруда була зведена за проектом відомого архітектора, академіка А. Бекетова.

Виїзд в Мгарський монастир - духовний центр Полтавщини. Ми відвідаємо Спасо-Преображенський Мгарський монастир – одну з найбільш шанованих православних святинь в Україні. Заснований монастир в 1619 р митрополитом Ісаєю (Копинським) на кошти княгині Р. Вишневецької, яка володіла Лубнами в XVII в. За легендою, місце для спорудження монастиря княгині вказали ангели.

Трохи пізніше на кошти гетьманів І. Самойловича та І. Мазепи був вибудований кам'яний Спасо-Преображенський собор, в якому органічно поєдналися староукраїнською стиль XI-XII ст. з бароково-ренесансною архітектурою Західної Європи. Крім головного храму, в комплекс монастиря входять дзвіниця в стилі бароко, Благовіщенська тепла церква, корпуси братії і настоятеля, скитська церква Св. Афанасія.

Під час екскурсії ченці не тільки покажуть Вам монастирський комплекс, але й розкажуть про чудотворні ікони. Головна святиня монастиря - Лубенська ікона Божої Матері. 

Оглядова Екскурсія в Миргороді. Це не просто відоме курортне місто! Миргород нерозривно пов'язаний на століття з ім'ям Миколи Васильовича Гоголя, який довгий час жив в цьому місті. Заглянувши в курортний парк, ми з подивом виявимо миргородську калюжу, яку Микола Гоголь описав у своєму творі «Як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем». У цьому ж парку був відкритий пам'ятник Гоголю до його 200-річного ювілею. Він став основою скульптурного комплексу, присвяченого героям гоголівських творів: Іван Івановичу та Іван Никифоровичу, Хлестакову, ковалю Вакулі і Оксані, незрівнянній Солосі, Пузатому Пацюку і навіть свині. Також на території парку ми помилуємося Успенською церквою, найстарішою культовою спорудою міста. Цей храм був побудований в 1887 році на місці дерев'яного храму, заснованого в 1648 році козацьким полковником М. Гладким. Він виконаний в стилі класицизму і розписаний учнями В. Васнецова.

Переїзд до готелю. Ночівля

День 2

Сніданок

Переїзд в село Гадяч –  літературно-просвітницький центр 19 століття. Тут народився і провів свої дитячі роки Михайло Драгоманов. На хуторі Зелений гай жила його сестра Олена Петрівна - мати Лесі Українки, яка називала Гадяч «найбільш українським містом України». В гості до Драгоманова і Пчілки часто заїжджав зі своїм мандрівним хором Микола Лисенко. Панас Мирний в повісті «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» зобразив життя Гадяцького повіту. Від тих часів залишилася симпатична церква Всіх Святих. Ви прогуляєтеся по екологічній стежці до Зеленого Гаю, який таїть в собі дуже сильну енергію творчої думки.

Екскурсія у Великі Сорочинці. Ми познайомимось з  одним із найколоритніших українських сіл на Полтавщині. А також завітаємо досадиби-музею Гоголя.Оскільки він народився саме в Сорочинцях, у будинку лікаря Трохимовського, тож саме в цьому будинку в 1929 році було відкрито перший державний музей письменника. На жаль в 1943 році він був зруйнований. В 1951 році було збудовано приміщення уже нового музею. Музей не схожий на згадуваний будинок, але він стоїть на тому ж самому місці.

Також ми відвідаємо Спасо-Преображенську церкву, яка відома тим, що в ній хрестили маленького Миколку (який згодом став Миколою Васильовичем.)

Повернення до Києва

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!