Незабутня подорож Закарпаттям

Незабутня подорож Закарпаттям

День 1

Прибуття в Ужгород

Екскурсія по Ужгородському замку, який є найдревнішою і найціннішою історико-архітектурною будовою міста. Ужгородський замок приховує безліч таємниць. Підземні ходи з’єднують його з іншими закарпатськими палацами, а вночі замком блукає Біла Діва — сумний привид шляхтянки. Ужгородський замок гордовито здіймається над історичним центром міста. Згідно традицій та логіки побудови воєнних укріплень, він розташований на замковій горі та оперезаний ровом. Колись грізна, сьогодні фортеця використовується в якості приміщення краєзнавчого музею, в якому виставленні археологічні експозиції та зібрано повні відомості про географію, тваринний та рослинний світи Закарпатської області. Але найбільшою принадою музею є сама будівля фортеці.

Відвідаємо закарпатський музей народної архітектури та побуту - стилізоване етнічне село, де зібрані зразки дерев'яного зодчества.

Експозиція ужгородського скансену налічує 12 хат, гражду, корчму, водяний млин, ступу-сукновальню, кузню, церкву, дзвіницю, каплицю, школу, а загалом – понад 14 тисяч експонатів.

Відвідувачі можуть ознайомитися зі зразками житла і садиб закарпатців низовинних районів – долинян, а на пагорбі – горян (лемків, бойків та гуцулів), а також типовою угорською та румунською архітектурою.

Ми  відвідаємо найкращу кондитерську «Штефаньо». Від розмаїття десертів очі розбігаються, гордістю цього закладу є авторський торт «Ужгород» (він без борошна і там немає глютену). Все, що люблять шанувальники солодкого, можна знайти тут: ніжні круасани, різноманітні макаруни, цукерки та мармелад, торти, пироги і булочки, ватрушки і багети, а ще - справжній трюфель з його класичним смаком.

Обід в закладі «Порядний Ґазда»

Переїзд в Берегово. Купання в термальних басейнах оздоровчого комплексу "Жайворонок". "Жайворонок" це унікальний, сучасний і комфортний комплекс відпочинку, на території якого знаходиться єдиний в Україні критий термальний басейн.Найкраще місце для відпочинку в усі пори року та проведення офіційно-ділових заходів будь-якого формату на Закарпатті. Це – оздоровча сила термальних джерел, мальовничий край неповторних українських Карпат, неймовірно смачна кухня, ароматні вина і своєрідний фольклорний колорит, який властивий тільки цьому регіону. Комплекс був заснований в 2003 році, тому він є чудовою альтернативою пострадянським санаторіям – сучасний дизайн гарантує комфортні умови проживання; свіже повітря, мальовничі пейзажі, термальні джерела, різноманітність пропонованих процедур прийдуться до душі, навіть, найвибагливішому Гостю. 

Переїзд в Шато Чизай. Екскурсія з дегустацєю. Екскурсія в Шато Чизай – це прогулянка територією, спуск у виносховище та відвідини Музею винороба Чиза, де Вам залюбки розкажуть і покажуть, як виготовляються добірні вина. І звичайно ж – дегустація!

Поселення в готель. Ночівля

День 2

Сніданок

Відвідаємо руїни Невицького замку – більш автентичного замку немає у всій Європі. Невицький замок розташований на горі вулканічного походження висотою 260 м над рівнем моря у вузькій долині річки Уж. Деякі дослідники вважають, що історія угорської захисної споруди на шляху до Київської Русі починається ще у ХІІ ст. Тут існувало земляне городище, захищене валами і ровами, яке, однак, не витримало нападу монголо-татарської орди у 1241 р. Відновлене у другій половині ХІІІ ст. дерев'яне укріплення стає власністю роду Обо. Повністю кам'яним замок стає у XIV ст. за правління князів Другетів. У 1879 р. біля замку був закладений парк "Сад Вагнера", названий так на честь відомого садовода Карла Вагнера. Тоді ж було споруджено і фонтан з природним тиском води.

Далі виїзд в Лумшори – райський куточок на Закарпатті. У Лумшорах можна побачити незвичайні, дикі і заповідні куточки Карпатських гір: зійти на гору Сокілець, побувати в печері Протяте каміння, подивитися озера Сині Болота і водоспади «Соловей», «Партизан», «Буркачі», «Переступень»! Єдині у своєму роді природно-кліматичні умови, повітря, наповнене лікувальними запахами хвойних дерев, мелодійне дзюрчання струмочків, різноманітна реліктова флора. Також в Лумшорах розташований орнітологічний заказник «Соколині скелі» (місце гніздування хижих птахів). Село має давню історію. У Лумшорах з 1600 р працює найдавніший бальнеологічний курорт Закарпаття на базі сірководневого мінерального джерела.

Купання в чанах. А тепер – релакс! На Вас чекає купання в чанах на відкритому вогні, з сірководневою водою. На березі гірської річки розташований величезний чавунний чан, ємністю приблизно 2000 літрів, стоїть він посередині дерев’яної колиби без даху. Його наповнюють мінеральною водою і підігрівають дровами на відкритому вогні. У чані лежать кілька каменів. Ви влазите всередину, а гостинний господар підкладає в багаття дров і варить вас на повільному вогні. Як відчуєте, що кров починає кипіти (хоча насправді воду нагрівають не більше ніж до + 45°C), вискакуйте! За кілька кроків – крижаний гірський потік, стрибаєте з головою – і назад в чан. І влітку, і взимку процедура відбувається під відкритим небом.

Відправелння до «Перечинської Мануфактури» - екскурсія та дегустація. Головна ідея створення «Перечинської Мануфактури» - це робити якісний і натуральний сир. Тут Ви зможете спробувати ніжну рікотту, м'який камембер і інші унікальні сири, а також придбати собі гостинців додому.Дегустаційна тарілка складається з 8 типів сирурікотта, камембер, молодий свіжий сир - долинний з перцем, долинний без перцю, "Перечинський" (витриманий 2 місяці), "Перечинський" молодий з пажитнику, сир типу качота.

Обід в корчмі «Підкова», де у нас буде застілля з 15 страв з узваром і фірмовою сливовицею.

Повернення в готель. Вільний час. Ночівля

День 3

Сніданок

Екскурсія музеями Колочави. Мальовнича Колочава - одне з найдовших сіл в Україні, його довжина складає 15 км. Але знаменита Колочава не лише через це. Карпатська глибинка може похвалитися мінеральними джерелами, неймовірними краєвидами на гори та давньою історією, адже перша письмова згадка про нього датується 1463 р.

Про багате минуле села можна дізнатися більше, відвідавши один з десяти (!) музеїв села: музей архітектури та побуту «Старе село», «Колочавську вузькоколійку», «Колочавський бокораш», «Радянську школу», «Чеську школу», історико - військові музеї: «Лінія Арпада», «Воїнам –інтернаціоналістам» та «Бункер Штаєра», «Церкву Святого Духа» (архітектурна пам’ятка кінця ХVIII ст. в стилі бароко) та етно-музей Івана Ольбрахта. Під час відвідування Колочави Ви гарантовано отримаєте естетичне задоволення та зробите багато відкриттів. Ми відвідаємо головні музеї села: «Старе село», «Лінія Арпада» та Церкву Святого Духа.

Наступна зупинка – форелеве господарство. Форелеве господарство – одне з найцікавіших і найазартніших місць відпочинку у селі Колочава. Надзвичайно смачна форель на свіжому повітрі залишить приємні спогади на все життя.

Екскурсія на озеро Синевир. Район Національного природного парку «Синевир» - це казковий куточок прекрасної природи. Це місце сили і найзагадковіша визначна пам'ятка Західної України. Саме тут, захована в густих хвойних лісах Карпат, знаходиться справжня природна перлина і одна з візитівок смарагдових Карпат – озеро Синевир, яке вражає своїми кришталево чистими і глибокими водами. Щороку тисячі туристів приїжджають сюди помилуватись найбільшим гірським озером в Україні та насолодитись чудовими мальовничими краєвидами навколо.

Трансфер на залізничний вокзал у Воловець

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!