Сакури в Ужгороді

Сакури в Ужгороді

День 1

Зустріч групи на залізничному вокзалі м. Ужгород.

Відправлення на оглядову екскурсію по Ужгороду. Найменший обласний центр, затишний і чарівний, наповнений ароматом випічки і квітів. Тут полюбили ідею міні-скульптур, які з задоволенням розшукують гості міста. Ви побачите найкрасивіші вулиці і площі міста, Будинок Гізелли, "Білий Корабель", Хрестовоздвиженський собор, Єпископську резиденцію, Закарпатську філармонію. Прогулянка по найдовшій липовій алеї вздовж річки Уж. Відчуєте місцевий колорит, адже місто багатонаціональне, з багатою історією.

Екскурсія по Ужгородському замку, який є найдревнішою і найціннішою історико-архітектурною будовою міста. Ужгородський замок приховує безліч таємниць. Підземні ходи з’єднують його з іншими закарпатськими палацами, а вночі замком блукає Біла Діва — сумний привид шляхтянки. Ужгородський замок гордовито здіймається над історичним центром міста. Згідно традицій та логіки побудови воєнних укріплень, він розташований на замковій горі та оперезаний ровом. Колись грізна, сьогодні фортеця використовується в якості приміщення краєзнавчого музею, в якому виставленні археологічні експозиції та зібрано повні відомості про географію, тваринний та рослинний світи Закарпатської області. Але найбільшою принадою музею є сама будівля фортеці.

Після екскурсії запрошуємо на «Сакура Фест».  На майданчику фестивалю в центрі Ужгорода продаватимуть закарпатські вина, закарпатські страви та сувеніри. Перекусивши, обов'язково прогуляйтеся по довколишніх вулицях. Коли в Ужгороді цвітуть сакури, все стає зовсім іншим. Вулицями ніби хтось розсипав рожевий зефір. Не намагайтеся вловити аромат - сакури не пахнуть. Але це не заважає почуватись ніби ви в чарівному сні.

В рамках фестивалю проводиться безліч заходів:

• висадка нових саджанців сакури;
• запуск небесних ліхтариків в пам'ять про техногенні катастрофи на Фукусімі і в Чорнобилі;
• вручення титулу «Людина року» тому, хто першим запримітить розквітлий цвіт сакури;
• проведення традиційного ярмарку під назвою «Сонячний напій»;
• виставки художньої творчості;
• концерти за участю місцевих і приїжджих дитячих колективів;
• проведення спортивних змагань;
• творчі конкурси та літературні квести;
• інші флеш-моби та майстер-класи.

Поселення в готель. Вільний час. Ночівля

День 2

Сніданок

Переїзд в Мукачево. Відправлення на екскурсію по історичному центру міста. Почати своє знайомство з Мукачево найкраще з центру. Головна його прикраса – міська ратуша, побудована на початку ХХ ст. Цю витончену будівлю по праву вважають однією з найкрасивіших ратушей в Європі. Тут до сих пір працює міська рада, а у внутрішньому її дворику можна побачити прекрасні сучасні скульптури. Над центральною площею підноситься Кафедральний костел Св. Мартіна, покровителя міста. Поруч з ним розташована готична каплиця Св. Йосипа, прикрашена середньовічними розписами. Не оминемо ми й інших шедеврів сакральної архітектури Мукачева – церкву Успіння з її елегантною строгістю і Свято-Миколаївський собор, де збереглися найдавніші пам’ятки писемності («Євангеліє» (1401), «Біблія» Івана Федорова (1 581) та ін.), А також мощі св. Мойсея Угрина.

Ще однією перлиною Мукачева є палац Ракоці, добре відомий, як «білий дім» (названий так через колір фасаду), побудований в XVII- XVIII ст. в стилі бароко та ренесансу. Колись тут знаходилася резиденція трансільванських князів і австрійських графів, а сьогодні – це художній інститут.

 Завітаємо до сакурової алеї. Наразі в Мукачеві приблизно нараховується майже 7 тисяч дерев сакур, що є найбільшою кількістю серед міст Закарпаття.

Саме в Мукачеві знаходиться найдовша в області алея сакур протяжністю майже 1,4 км, найстаріша сакура в області, висаджена  у 1926 році  по вулиці Сеченова , і тут першою в країні квітне так звана «шалена» сакура. Ми відвідаємо одну з найдовших в Україні алею сакур по вулиці Ужгородській. Алею утворюють аж 252 сакури! Рожева, кучерява, запашна японська вишня! Небесної краси цвіт вкриває місто Мукачево, перетоворюючи його в рай на землі!

Екскурсія в замок «Паланок», який височить над містом і є його головною визначною пам’яткою. Затишне містечко будувалося навколо неприступної фортеці, яка захищала Мукачевовід нападів ворогів. Саме із пагорбом, на якому стоїть замок, найчастіше і пов’язують найбільш популярну версію появи назви самого міста. За легендою, гору за наказом князя власноруч насипали місцеві жителі в великих муках – звідси і назва така - Мукачево.

Відвідування Етно-садиби  «Кельтський двір». Чи знали Ви, що між 340 та 260 роками до н. е., під тиском середземноморських держав кельти були змушені шукати собі нові землі і дійшли аж до Закарпаття? Надихнувшись надзвичайно багатою та давньою історією цього місця, Юрій Клованич (у минулому історик і журналіст) та його жінка Галина створили агро-етно-садибу «Кельтський двір під Ловачкою». Вони спробували відтворити певні елементи з життя і побуту кельтів, зокрема, їжу та напої.
    Це унікальне місце з неповторною атмосферою. Власник особисто проводить дегустації, дуже жваво і цікаво розповідає про напої. В усьому, що роблять господарі, є особлива філософія: «Напій не для того, щоб ним напиватися, а щоб насолоджуватись. Тут Ви зможете спробувати страви та напої кельтів, послухати цікаву роповідь про їх побут, традиції та звичаї.

Повернення в готель. Вільний час. Ночівля

День 3

Сніданок

Екскурсія до Невицького замку. Невицький замок розташований на горі вулканічного походження висотою 260 м над рівнем моря у вузькій долині річки Уж. Деякі дослідники вважають, що історія угорської захисної споруди на шляху до Київської Русі починається ще у ХІІ ст. Тут існувало земляне городище, захищене валами і ровами, яке, однак, не витримало нападу монголо-татарської орди у 1241 р. Відновлене у другій половині ХІІІ ст. дерев'яне укріплення стає власністю роду Обо. Повністю кам'яним замок стає у XIV ст. за правління князів Другетів. У 1879 р. біля замку був закладений парк "Сад Вагнера", названий так на честь відомого садовода Карла Вагнера. Тоді ж було споруджено і фонтан з природним тиском води.

Відправелення до «Перечинської Мануфактури» - екскурсія та дегустація. Головна ідея створення «Перечинської Мануфактури» - це робити якісний і натуральний сир. Тут Ви зможете спробувати ніжну рікотту, м'який камембер і інші унікальні сири, а також придбати собі гостинців додому.Дегустаційна тарілка складається з 8 типів сирурікотта, камембер, молодий свіжий сир - долинний з перцем, долинний без перцю, "Перечинський" (витриманий 2 місяці), "Перечинський" молодий з пажитнику, сир типу качота.

Переїзд в старовинне гірське село Лумшори. Тут на Вас чекає прогулянка уздовж гірської річечки до водоспадів «Соловей», купання в гарячих сірководневих чанах на відкритому вогні і холодній воді гірської річки.

Трансфер на залізничний вокзал.

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!