Сонячне Закарпаття

Сонячне Закарпаття

День 1

Зустріч в Ужгороді. Оглядова екскурсія містом. За свою тисячолітню історію, Ужгород входив до складу Угорщини, Чехословаччини, держави стародавніх слов'ян, і, нарешті, України. Ви стикнетеся з пам'яттю різних століть, укладеної в камені, і зарядитесь доброзичливою атмосферою мультикультурного міста, гуляючи по вузьких старовинних вуличках. Під час екскурсії ми відвідаємо старовинний Ужгородський замок, музей народної архітектуру та побуту – музей під відкритим небом, що зберігає пам'ятки народної архітектури, зроблені з дерева і міді – справжні шедеври народного зодчества. А історичний центр Ужгорода буде для Вас відкриттям: храми, старовинні будинки і десятки міні-скульптурок, які розкажуть про багато цікавих подій!

Переїзд у Невицьке. Екскурсія в Невицький замок. За легендою, в ньому ховали молодих наречених знатного роду подалі від очей людських. Припускають, що замок виник ще до появи угорців на Закарпатті приблизно в VIII столітті. Твердиня пережила чотири капітальних перебудови, а основний архітектурний ансамбль сформувався в середині ХV століття. Приблизно в цей час навколо замку з’явився рів, який постійно наповнювався проточною водою. Це унікальна гідротехнічна споруда середньовіччя, адже в ті часи подати воду в рів на узвишші було великим досягненням. Таких систем у Центральній Європі знайдено всього дві, та й ті були побудовані набагато пізніше. У 1644 році під час релігійних воєн фортеця зруйнував трансільванський воєвода Дьордь II Ракоці. З тих пір лише таємничі руїни нагадують про колишню велич неприступної твердині.

Обід

Переїзд у Перечин. Тут ми відвідаємо етно-музей “Лемківська садиба” – місце з унікальною атмосферою. Господиня музею зустрічає екскурсійні групи та туристів, яким розповідає про життєвий уклад, традиції і звичаї лемків, а також частує добрих відвідувачів смачним трав’яним чаєм. У музеї мало не кожен предмет має свою історію, яку господиня розповідає з натхненням та почуттями, адже вважає, що власне коріння потрібно пам’ятати і берегти, як це роблять у європейських країнах.

Відвідаємо сироварню «Перечинська мануфактура», де виготовляють смачні закарпатські крафтові сири із справжнього коров’ячого молока. Сюди варто завітати не лише на дегустацію смачної продукції, але й для того, аби побачити, як же виготовляють якісний сир: господар Олексій Синельніков розповість про специфіку та особливості виробництва, яке розташувалося на території колишніх казарм.

У Перечині Ви також побачите Миколаївську церкву 1763-69 років, костел Святого Августина та пам’ятник листоноші.

Переїзд у Лумшори. У Лумшорах можна побачити незвичайні, дикі і заповідні куточки Карпатських гір: зійти на гору Сокілець, побувати в печері Протяте каміння, подивитися озера Сині Болота і водоспади «Соловей», «Партизан», «Буркачі», «Переступень»! Єдині у своєму роді природно-кліматичні умови, повітря, наповнене лікувальними запахами хвойних дерев, мелодійне дзюрчання струмочків, різноманітна реліктова флора. Також в Лумшорах розташований орнітологічний заказник «Соколині скелі» (місце гніздування хижих птахів). Село має давню історію. У Лумшорах з 1600 р працює найдавніший бальнеологічний курорт Закарпаття на базі сірководневого мінерального джерела.

Купання в чанах. А тепер – релакс! На Вас чекає купання в чанах на відкритому вогні, з сірководневою водою. На березі гірської річки розташований величезний чавунний чан, ємністю приблизно 2000 літрів, стоїть він посередині дерев’яної колиби без даху. Його наповнюють мінеральною водою і підігрівають дровами на відкритому вогні. У чані лежать кілька каменів. Ви влазите всередину, а гостинний господар підкладає в багаття дров і варить вас на повільному вогні. Як відчуєте, що кров починає кипіти (хоча насправді воду нагрівають не більше ніж до + 45°C), вискакуйте! За кілька кроків – крижаний гірський потік, стрибаєте з головою – і назад в чан. І влітку, і взимку процедура відбувається під відкритим небом.

Повернення в Ужгород

Поселення в готель. Вільний час. Ночівля

День 2

Сніданок

Переїзд у Воєводино. Екскурсія. Відпочиньте від роботи, забудьте про проблеми та інші справи, відчуйте дитячу безтурботність, що дарує справжню радість і захоплення життям. Урочище Воєводино - це саме те місце, де можна по - справжньому зануритися в неповторну природу Карпат, а також відчути себе справжніми австрійськими аристократами і насолодитися дотиками дбайливих рук людини до природи - парком Шенборна. Його зовсім нещодавно відновили, після стількох років забуття.

- Екскурсія по території парку. Ознайомлення з історією Закарпаття в різні періоди історії.

- Вільний час - прогулянка навколо озера Тур.

- Далі Вас очікує рибалка - ловля форелі. Поки Ви прогуляєтеся уздовж рибників, спійману Вами рибку дивовижно смачно приготують в ресторані «Голодна форель».

Переїзд в с. Іза, яке за останні сторіччя прославилося дуже розвиненим тут мистецтвом лозоплетіння, традиції якого передаються з покоління в покоління і не перестають дивувати справжніми шедеврами, створеними зі звичайної виноградної лози. Протягом усього року уздовж дороги тут простягається імпровізований ринок плетених виробів. Тут можна придбати не тільки дуже симпатичні сувеніри, а й цілі комплекти плетених меблів.

Екскурсія на Оленячу ферму. Це унікальна і єдина в Україні ферма, де прекрасно прижилися плямисті олені. Ці чудові тварини настільки звикли до людей, що їдять з рук, і охоче фотографуються з туристами.

Повернення в Ужгород

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!