Замки Закарпаття + озеро Синевир

Замки Закарпаття + озеро Синевир

День 1

Зустріч в Ужгороді. Оглядова екскурсія містом «Ужгород – древній град». Місто неодмінно зачарує Вас своїм європейським шармом. Офіційна історія міста налічує більше 1100 років, роблячи Ужгород одним з найстаріших міст нашої країни. Історія міста Ungvar (стара назва Ужгорода) – це історія Угорського королівства, Австрійської імперії і Чехословацької республіки, і кожна епоха накладала свій відбиток на вигляд міста.

Гуляючи старими вуличках, ви опинитеся в різних історичних епохах, відкриєте невідомі сторінки європейської історії і побачите дивовижне поєднання архітектури різних часів і стилів. Ужгородський замок, скансен – музей під відкритим небом «Старе село», вулиця Корзо, Хрестовоздвиженський греко-католицький собор, палац єпископів, хасидська синагога, липова алея, чеський квартал (квартал сакур) – це і багато іншого обов’язково зацікавить Вас, додавши в палітру відкриттів нові яскраві фарби.

Переїзд в смт Середнє. Екскурсія в замок Тамплієрів та винні підвали з дегустацією. Замок тамплієрів, винні підвали, з яких п’янкий нектар постачали на стіл європейським королям та возили Петру Першому, а ще – доброзичливі люди, які жодного дня не сидять, склавши руки – усім цим відоме на Закарпатті селище Середнє. Населений пункт має цікаву історію і не менш славне сьогодення.
Середнянський замок, або Замок тамплієрів — оборонна вежа-донжон, один з найкраще збережених взірців романського стилю на території України. Зведена вежа протягом XI-XIII ст. Тамплієри використовували замок як митний пост, а деколи як місце стояння невеликих гарнізонів війська. Нині він по праву вважається однією з головних пам'яток регіону, хоча й перебуває у напівзруйнованому стані.

Окрім замку, відоме Середнє ще й своїми старовинними виноробними традиціями. Винні підвали у цьому населеному пункті – найстаріший і найбільший центр виноробства у Закарпатті. У 1557 родина Добо заклала тут винні підвали. Їхня загальна протяжність сягає 4 кілометрів. Нині ці підвали використовує місцевий винзавод «Леанка». 
    Тут гостям пропонується цікава екскурсія, дегустація високоякісних середнянських ординарних, марочних та десертних вин.

Обід

Переїзд у смт Чинадієво. Екскурсія в Замок Сент-Міклош. Чинадіївський замок Сент-Міклош – це двоповерхова фортеця, побудована в XIV ст. в Угорському королівстві. З XIX століття Чинадіївський замок використовувався для різних цілей і, на жаль, не отримував належного догляду, а тільки потихеньку руйнувався. У 2001 році Україна віддала практично зруйнований замок Сент-Міклош в оренду закарпатському художнику Єжи Бартошу, який відродив унікальний історичний пам'ятник культури та архітектури, а також відкрив музей у відреставрованих кімнатах на першому поверсі. Поваги заслуговує колекція писанок-шкрябанок музею митця Тетяни Петричко-Бартош: на курячих яйцях, проварених кілька годин в цибулинні, талановита дружина Єжи Бартоша вишкрябує мініатюрні копії картин Леонардо да Вінчі, Рембрандта та ін. Тут на Вас чекають цікаві екскурсійні розповіді, проходження потаємними ходами в стінах і багато іншого!

Переїзд в с. Карпати. Екскурсія в палац графів Шенборнів. Витончений силует палацу Шенборна зі стрункими готичними вежами в урочищі Берегвар виринає посеред смарагдового лісу, немов казковий міраж. Елегантна неоренесансна споруда виглядає, немов шляхетна панянка, яка заблукала серед диких карпатських лісів. Палацу притаманна якась відчуженість від всього земного всупереч цілком тривіальному призначенню – вже більше 60 років в ньому розміщується центральний корпус санаторію «Карпати». Урочистий вигляд архітектурного дива з червоною фігурною черепицею дахів нагадує про шляхетні часи, коли в розкішних покоях хизувалися мисливськими трофеями його вельможні гості з Відня та Будапешту після азартного полювання на диких звірів в місцевих хащах. Палац оточений чудовим англійським дендропарком з екзотичними рослинами, який було закладено в середині XIX століття.

Переїзд в Мукачево. Поселення в готель. Ночівля

День 2

Сніданок

Оглядова екскурсія Мукачевом. Вважається, що місто Мукачево утворилось невдовзі після того, як у 896 році в ці землі прийшли 7 угорських племен. Під час екскурсії ви побачите і дізнаєтесь: про першу кінну скульптурну композицію Закарпаття, міську Ратушу, білий дім Ракоці та палац Шенборна, перший драматичний театр та кінотеатр, про історичні події та особистостей міста. В місті є три вежі з годинниками! Одна з них, це ратуша, інші – церковні дзвіниці. Цікавим буде побачити релігійні пам’ятники Мукачева: римсько-католицьку церкву Св Мартина, греко-католицький храм Успенія Пресвятої Богородиці, реформатську церкву, кафедральний православний собор. Найемоційнішим пам’ятником Мукачева вважається пам’ятник сажотрусу. Також унікальною є «шалена сакура», дивне дерево, яке квітне, коли йому заманеться!

Екскурсія в замок Паланок. Замок Паланок збудований на вершині вулканічної гори, висотою 68 м. Вершина гори складається з чотирьох терас, на кожній з яких збудований окремий автономний замок. Мункач Вар (Мукачівський замок) був одним з 5-ти найукріплених замків Європи!  Не дивно, що тут у 1805 році зберігали найціннішу реліквію Угорщини – корону першого угорського короля Іштвана Святого, коли була загроза столиці наполеонівськими військами. Нині замок є одним з найбільш збережених замків України і одним з найкрасивіших в Закарпатті! Краєвиди на місто Мукачево і гори Карпати залишать Вам яскраві враження та пам’ятні фото!

Переїзд у Пилипець. Водоспад Шипіт, дерев’яна церква Різдва.  Це чудове місце з неймовірною природою, яке точно не залишить Вас байдужим! Село розкинулося в підніжжі величних Боржавських полонин на Закарпатській верховині. Перш за все ми відвідаємо один з найвідоміших водоспадів в Україні – Шипіт. Він увійшов до рейтингу 7 природних чудес України. Його бурні потоки каскадом падають з висоти 14 метрів, однак перш ніж побачити цю красу, ви спочатку почуєте шум води, звідси, мабуть, і пішла назва водоспаду. Також ми відвідаємо Дерев’яний шедевр 18 століття – церкву Різдва, збудовану ще в 1780 році. Крім цього, відвідаємо музей дерев’яних церков створений місцевим ентузіастом Юрієм Бедринцем. Він зібрав макети понад 30 дерев’яних храмів Карпат, в основному закарпатських, і представив їх для огляду всім бажаючим. 

Вільний час. За бажанням – підняття на полонину Боржаву.

Переїзд в с. Колочава. Поселення в садибу. Ночівля

День 3

Сніданок

Екскурсія музеями Колочави. Мальовнича Колочава - одне з найдовших сіл в Україні, його довжина складає 15 км. Але знаменита Колочава не лише через це. Карпатська глибинка може похвалитися мінеральними джерелами, неймовірними краєвидами на гори та давньою історією, адже перша письмова згадка про нього датується 1463 р.

Про багате минуле села можна дізнатися більше, відвідавши один з десяти (!) музеїв села: музей архітектури та побуту «Старе село», «Колочавську вузькоколійку», «Колочавський бокораш», «Радянську школу», «Чеську школу», історико - військові музеї: «Лінія Арпада», «Воїнам –інтернаціоналістам» та «Бункер Штаєра», «Церкву Святого Духа» (архітектурна пам’ятка кінця ХVIII ст. в стилі бароко) та етно-музей Івана Ольбрахта. Під час відвідування Колочави Ви гарантовано отримаєте естетичне задоволення та зробите багато відкриттів. Ми відвідаємо головні музеї села: «Старе село», «Лінія Арпада» та Церкву Святого Духа.

Наступна зупинка – форелеве господарство. Форелеве господарство – одне з найцікавіших і найазартніших місць відпочинку у селі Колочава. Риболовля та надзвичайно смачна форель на свіжому повітрі залишать приємні спогади на все життя.

Відвідування центру реабілітації бурого ведмедя. Унікальний і єдиний в Україні та Європі притулок для бурих ведмедів розташований серед дивовижної природи Національного природного парку «Синевир». Тут, на 12 гектарах лісу, сьогодні живе 19 клишоногих. Тут проходять реабілітацію ведмеді, які постраждали від жорстокого поводження людей і стихійних лих природного характеру. Після прибуття у центр ведмеді мешкають у вольєрах, а потім їх випускають в природне середовище, де їм обладнали барлоги, ігрові конструкції. Тут Вам розкажуть про роботу реабілітаційного центру та історії з життя його пухнастих мешканців.

Екскурсія на озеро Синевир. Район Національного природного парку «Синевир» - це казковий куточок прекрасної природи. Це місце сили і найзагадковіша визначна пам'ятка Західної України. Саме тут, захована в густих хвойних лісах Карпат, знаходиться справжня природна перлина і одна з візитівок смарагдових Карпат – озеро Синевир, яке вражає своїми кришталево чистими і глибокими водами. Щороку тисячі туристів приїжджають сюди помилуватись найбільшим гірським озером в Україні та насолодитись чудовими мальовничими краєвидами навколо.

Повернення в Ужгород

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!