Схилами Тірасу. Хотинський заповідник

Схилами Тірасу. Хотинський заповідник

День 1

Виїзд з Києва

Переїзд у Дунаївці. Оглядове екскурсія містом. Дунаєвеччина багата на пам’ятки палацово-паркового мистецтва. В самих Дунаївцях таких маєтків аж два: палац Красінських, завдяки якому місто отримало «Магдебурзьке право» у 1592 році, та палац Завойка, що є садово-парковим ансамблем, до якого входили парк і каскад ставків адміралу Завойку. Ви відвідаєте підземелля та сам монастир капуцинів, яким опікувався великий коронний гетьман Юзеф Потоцький, а також лютеранську кірху 19 ст.

Обід

Переїзд у Рахнівку. В Рахнівці зберігся скромний палац (а точніше - садибний будинок) родини Корф. Рахнівський рід баронів Корф володарював тут і до того, як побудували садибний будинок, ще приблизно з 1888 року. У той час тут отримав маєток колишній генерал-майор Олександр Корф. Дім звели 1910 року, і на той момент у ньому жила та господарювала Єлизавета-Софія Корф. Будівлю створили простою, одноповерховою і довгою. На ній не було багатих декоративних елементів, тільки найпростіші деталі.

Переїзд у Кривчик. Прогулянка екологічною стежкою «Гора Грабина». На екологічній стежці «Гора Грабина» можна насолодитися подільськими панорамними видами із замкової гори. Гора Грабина із скелями-зубцями височіє над Кривчиком, немов охоронець та так і манить до себе, аж кортить видертися крутим схилом на самий вершечок, закрити очі, розкинути руки і відчути себе птахом... Ще одна дивовижна місцина Кривчика — це маєток, в якому зараз розташувався психоневрологічний інтернат.

Переїзд у Цвіклівці. Тут на Вас чекають неймовірної краси меандри Смотрича. Ми відвідаємо оглядовий майданчик «Гирло», де нам відкриється дивовижний вид на «Устянський заказник». Це місце відоме тим, що тут знімали зйомки  документальної стрічки "Вглядаючись у пітьму».

Поселення в готель. Вільний час. Ночівля

День 2

Сніданок

Переїзд в село Окопи. Огляд головних пам’яток. В селі Окопи Тернопільської області можна побачити фрагменти колись могутньої фортеці, зведеної тут наприкінці XVII століття. Також збережено такі історичні пам’ятки, як Кам’янецька та Львівська брами, що знаходяться в напівзруйнованому стані й потребують реставрації. Фортеця отримана назву «Окопи Святої Трійці, або блокада Кам’янця» і являла собою нерегулярний прямокутник, що складався з двох ліній бастіонних земляних валів, які перетинали півострів від Дністра до Збруча. На валах розмістили брами, збудовані з пісковику та вапняку, відстань між якими складає 480 метрів. Брами отримали назви за напрямами, які вели до них: західна – Львівська, східна – Кам’янецька. Обидві брами збереглися до наших часів.

Разом із замковими укріпленнями у 1693 році на території фортеці було зведено костьол Святої Трійці у бароковому стилі, який зберігся до наших днів. 

З північного боку села над високим берегом Збруча збереглися залишки мурованої вежі, яка водночас була фірткою, – т. зв. вежа Пуласького. Звідси й нині в долину Збруча провадить стежка до довжелезного пішохідного мосту. З руїн відкривається панорама на Збруч і Велику Україну. Краєвиди тут просто неймовірні!

Переїзд у село Дзвіничка. Дзвинічка відома з 2другої половини XVI ст. і стоїть на річці Дзвіна. В селі є нещодавно відновлена неоготична капличка родини Козебродських (Кеншицьких), закинутий костел та напівдерев'яна греко-католицька церква.

Переїзд у Дністрове. Дністровський каньйон дійсно унікальний. Ми переправимось катером через Дністер та побачимо вражаючі силурійські відслонення Дністровського каньйону -  видатну геологічну пам'ятку. Унікальні пейзажі та скелі запам'ятаються Вам надовго.

Екскурсія в НПП Хотинський. Хотинський Національний природний парк – незвичайне місце з казковими краєвидами. Практично вся територія, що увійшла до складу національного парку – це крутий берег Дністра з каньйоном та урвищами, подекуди вкритий лісами. Ми пройдемось екологічним маршрутом «Подорож схилами древнього Тірасу». Маршрут пролягає через дубово-букові ліси, минаючи водоспад «Шумило», який є один із найвищих в області, а також Перебиковецьке городище та давню Рухотинську церкву 1459 року.

Переїзд у Рухотин. Огляд головних пам’яток. Рухотин – одне із найдавніших сіл Буковини, яке ховається від метушні сучасного життя серед мальовничих дністровських круч. Поблизу поселення збереглися вали скіфського городища, які все ще гарно помітні не дивлячись на свій солідний вік (V ст. до н.е.). Довгі часи за древніми валами місцеві селяни переховували худобу під час ворожих нападів. Також Ви побачите стару Гайдамацьку криницю, якою спсалися козаки та Храм Різдва, який пройшов тернистий шлях, щоб зберегтись до наших днів. Це невеличка місцева церквиця з кам’яною дзвіницею-баштою, яка має виразно оборонний характер і датується 1459 р. В церкві знаходиться Іконостас якому приблизно 200 років.

Повернення до Києва

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!