Верховинські Мармароси. Гуцульська писанка

Верховинські Мармароси. Гуцульська писанка

День 1

Виїзд з Києва

Переїзд у Волочиськ. Огляд головних пам’яток. Це прикордонне місто на Збручі, яке завжди мало велике стратегічне значення. В історично-етнографічному музеї Ви познайомитесь з історією та цікавими фактами життя відомих людей, прогуляєтесь по схилах дендрологічного парку, що на території маєтку Мошинських-Лєдушинських та зробите прекрасні фото Збручанських краєвидів.

Також завітаємо до музею бойової слави. Це музей під відкритим небом, його створили  біля колишньої оборонної фортифікаційної споруди - військового доту. Він розповідає історію подій 1941-45 років.

Обід

Переїзд у Хоростків.  Ми відвідаємо садибу Семенських-Левицьких. Це один з найбільших маєтків в Тернопільській області, який складається з двох палаців і кількох службових будівель.
Палац, побудований у класичному стилі, був одноповерховим, але всю пишноту і красу створювали шестиколонні портики парадного і паркового фасадів. Новий палац на два поверхи було споруджено за проектом італійського архітектора. Поруч знаходиться кінний манеж і будинок служб, побудовані в один час з палацом. Ворота на в’їзді в маєток прикрашають два обеліски з барельєфами закоханої пари.

 Також відвідаємо місцевий дендрологічний парк. Композиційно парк у Хоросткові має риси двох стилів паркобудування – регулярного французького і ландшафтного англійського. Зібрана тут колекція рослин велика й різноманітна. Гордість парку – прекрасний сад магнолій, але крім них, тут можна побачити тюльпанові дерева, павловнії, різні види платанів, півонові дерева та ще багато цікавого.

Переїзд в Коломию. Поселення в готель. Ночівля

День 2

Сніданок. Виселення з готелю

 Екскурсія по історичній частині міста Коломиї з відвідуванням унікальних музеїв.  Коломия - центр Покуття, місто - страж гуцульського колориту, колиска західноукраїнської історії, зі справжньою архітектурою, яка збереглася з часів правління Австро-Угорської імперії.

Вас підкорить тут все – музеї, архітектура, історія, природна краса. А особливо те, як все це гармонійно доповнює один одного. Визначною пам'яткою Коломиї є Благовіщенська дерев'яна церква 1587 року. Це один з найпрекрасніших зразків гуцульської народної архітектури з унікальним іконостасом. Крім того, цей храм – найстаріший на території Гуцульщини. І це не єдина культова споруда в місті, яка приверне вашу увагу.

Музеї Коломиї: «Писанка» - єдиний музей писанки в світі, архітектура і дизайн якого не можуть не дивувати, оскільки музей побудований у формі гігантського яйця (найбільшого яйця в світі); якому представлена, унікальна в своєму роді, колекція української писанки.
Ви тільки уявіть, тут налічується більше 10 тисяч експонатів з усіх регіонів країни, а ще окремо представлені роботи майстрів інших країн.

Музей Гуцульщини (колекцію музею складають гуцульські старовинні речі, більше 22 тисяч виробів з дерева, обробленого металу та шкіри, пряжа, вишивка).

Переїзд у село Княждвір. Екскурсія в Тисовий заповідник. Цей заповідник відомий в Європі своєю найбільшою популяцією тису ягідного. Ви прогуляєтесь екологічною стежкою через тисовий ліс до оглядового майданчика, з якого відкриваються неймовірні пейзажі на Прут. Відвідаєте музей природи Печеніжинського лісництва, де зібрано взірці усіх звірів і птахів, які живуть у Карпатах і на території Біловезької пущі та випєте джерельної води.

Переїзд у село Нижній Вербіж. Тут височіє давня п’ятикупольна церква на честь Різдва Пресвятої Богородиці, яка має своє славне історичне минуле. За переказами старожилів, в центрі села, на пагорбі, в давнину був чоловічий монастир, який був спалений татарами. Саме на цьому місці розташовані давні храмові споруди: дзвіниця і церква. Нині Різдва Богородиці 18 ст. в гуцульському стилі включена до списку ЮНЕСКО. Збудована церква опришком Олекси Довбуша – Григорієм Семенюком для відмолення гріхів. Цей шедевр треба бачити на власні очі!

Переїзд у село Спас. Це одне з найдавніших сіл Коломийщини, історія якого сягає корінням культури Кукутень-Трипілля. Ви побуваєте на підприємстві-садибі «Чиста флора», який збирає, фасує та реалізує лікарські трави та плоди. Скуштуєте трав’яні чаї та солодощі - шипшинові, малинові та медові драже. Організатори розробили власний екологічний стандарт, заготовлений на територіях, які були визнані експертами ЄС найвищим класом якості. Цю унікальну продукцію Ви зможете придбати після екскурсії і дегустації.

Також побачимо Спасо-Преображенську церкву поч. 19 ст. зі старовинними іконами та іконостасом.

Переїзд у місто Косів. Екскурсія в музей-майстерню родини Стринадюків «Кока». Безперечно, найвідомішим музеєм Косова і Гуцульщини є приватний музей родини Стринадюків. Орнаментальні ікони, тарілки, картини, копії гуцульських ручних хрестів, традиційні зґарди та сучасні прикраси виготовляє родина косівських різьбярів Стринадюків. Творчу майтерню назвали «Кока».

Враження відвідувачів з різних країн та континентів надзвичайні від живого спілкування з паном Миколою, від знайомства з творчістю його синів Богдана та Захара. Синтез різних видів мистецтва і нестандартний підхід до традиційної гуцульської різьби по дереву вражають туристів. Тому ми обов’язково завітаємо до цієї незвичайної оселі!

Екскурсія в РЛП «Гуцульщина». Регіональний ландшафтний парк призначений для збереження, відтворення та раціонального використання генетичних ресурсів рослинного та тваринного світу, унікальних природних комплексів та етнокультурного середовища Покутсько-Буковинських Карпат.

Одним із найгарніших місць у місті Косові мандрівники називають водоспад Косівський гук. Він оточений мальовничими скелями, поруч тече чиста річка Рибниця. Неподалік від водограю легко знайти місце для відпочинку, а також для фотосесій.

Переїзд  у Верховину. Поселення в готель. Ночівля

День 3

Сніданок

Переїзд у село Зелене. Відвідаємо музей-садибу «Скарби Чорногори». Верховинщина найкраще зберегла самобутню матеріальну і духовну культурну спадщину гуцулів, як етнографічної групи українців, що живуть в Гуцульському регіоні Українських Карпатах. Ви побачите унікальний автентичний гірський спосіб життя гуцульської родини Романюків та відвідаєте музей «Скарби Чорногори». Разом з господарями ви скуштуєте справжні святкові гуцульські страви і напої та почуєте автентичні гуцульські пісні на концертній програмі. Це просто унікальна нагода доторкнутись до автентики.

Гуцульський святковий обід від родини Романюків; концертна програма гуцульських автентичних пісень та наспівів.

Екскурсія в НПП «Верховинський». НПП «Верховинський» -  розташований неподалік україно-румунського кордону, у мальовничих Чивчино-Гринявських горах. Гірська краса Верховинських Мармаросів Вас зачарує назавжди. Вам буде запропонована екологічна стежка по території Верховинського НПП до «Угорських скель». Ви прогуляєтесь по «Угорській полонині» в оточенні гір Кринта та Чорногірського хребта. Зненацька, серед густого лісу виринають скупчення 30-метрових скель. Вони схожі на «камяний поїзд» та трохи нагадують Терношори. Видовище дійсно вражає. На Мармароських полонинах Ви побачите галявини гуцульської бриндухи або гуцульського шафрану. Тут така краса, що просто захоплює дух.

Вільний час у Верховині

Ночівля

День 4

Сніданок. Виселення з готелю

Переїзд у Космач. Космач - унікальне гуцульське село. Тут сформувався код писанкарства. Саме на Великодні свята Ви познайомитесь з відомою майстринею Ганною Линдюк, яка покаже унікальну виставку авторських писанок та виробів із сиру. У Космачі збереглись унікальні промисли, їхні традиції зберігають понад 3000 майстрів. Родина Бойчуків розкаже про традиції вівчарства, створення каптурів і пісенної Косьмацької традиції. Ви почуєте старовинні пісні від Марії Бойчук на святковому обіді та помандруєте на возах до Скелі Довбуша. Сюди Ви захочете приїхати ще багато разів.

Святковий проїзд на ошатних возах з вітерцем до «Скелі Олекси Довбуша» через ліс і полонину. Тут зосереджено понад 20 кам’яних брил. З усіх карпатських культових каменів-вівтарів дохристиянської доби Драконячий камінь несе на собі найпомітніші сліди цілеспрямованої обробки. Скелю невідомі скульптори минулих епох обробили так, щоби вийшла «драконяча голова», яка південна назустріч Батькові-Сонцю.

Екскурсія в музей «Космацька писанка». Тут Ви дізнаєтесь історію розпису на яйці, символіку розпису (родове дерево, чаша достатку, продовження роду, здоров’я) та побачите виставку писанок та сирних виробів (коники, гуцули, віз, коровай, калачі).

Екскурсія в музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів (трембіта, дудки, флояра, скрипка, боян…). Ви прослухаєте розповіді майстра про технології роботи з деревом, догляд за музичними інструментами.

Екскурсія в музей вівчарства від Романа Бойчука і музей гуцульських каптурів (гуцульські вовняні шкарпетки, що одягались у постоли) від  Марії Бойчук під Великодні та повстанські пісні.

Обід – святкові великодні страви гуцульської кухні

Вільний час

Повернення до Києва

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!