Богуслав – Стеблів – Корсунь-Шевченківський

Богуслав – Стеблів – Корсунь-Шевченківський

Виїзд з Києва

Переїзд у Богуслав. Огляд основних пам’яток. Богуслав -це дивовижне маленьке гарне містечко, розташоване на гранітних пагорбах навколо річки Рось. Він був заснований князем Ярославом Мудрим в 1032 році. Це була фортеця, збудована для захисту південних рубежів Київської Русі від кочівників. Головна пам’ятка міста – Троїцька церква. Споруду зведено в 1862 році на місці старої церкви. Пам'ятка архітектури національного значення, споруджена в стилі пізнього класицизму

У Богуславі крім Троїцької церкви, Ви зможете здивуватися старовинною архітектурою, красою Росі, підвісним містком "закоханих" і просто затишком цього містечка, також в парі кілометрів від міста зможете потрапити на гранітні кар'єри відкритого типу.

Переїзд у Стеблів. Своєю історією Стеблів не поступається іншим містам Черкащини. На його території виявлено поселення трипільської культури, збереглися також рештки двох поселень скіфського часу та поселення черняхівської культури. Пізніше це було козацьке місто: за легендою Стеблів отримав свою назву від прізвиська козака Стебла, який у XVI столітті заснував тут хутір.

Селище розташовано на мальовничих схилах річки Рось. Раніше гранітні скелі височіли на десятки метрів над водою, але після будівництва ГЕС у 1952 році значна частина гранітних схилів пішла під воду, втім гіршим краєвид від цього не став. Ми відвідаємо садибу-музей Івана Нечуй-Левицького, того самого, що написав "Кайдашеву сім'ю".

Обід

Переїзд в Корсунь-Шевченківський. Екскурсія містом. Майже тисячолітня історія міста почалася за часів Ярослава Мудрого, за наказом якого тут було засновано фортецю.

Усі найцікавіші пам’ятки міста компактно розташовані на території Корсунь-Шевченківського історико-культурного заповідника. Фонди закладу налічують понад 58 000 експонатів! Особливо приваблює туристів палац Лопухіних, який у XIX столітті вважався найбагатшим у Російській імперії. Архітектура палацу являє собою унікальне поєднання російського романтизму, класицизму і готики. Будівля чудово збереглася і відкрита для відвідувачів. Наразі тут розташований Музей історії Корсунь-Шевченківської битви.

Частиною заповідника є Корсунь-Шевченківський ландшафтний парк. Він значно відрізняється від аналогічних парків, адже його заклали не люди, а природа. Тому алеї не мають чіткої геометрії, а начебто хаотично переплітаються одна з одною. У парку багато затишних куточків, є альтанки, мости та скульптури.

Одне з дерев парку є дуже особливим. Це каштан, під яким любив відпочивати Тарас Шевченко. 

Вільний час. Відпочинок на берегах мальовничої Росі

Повернення до Києва

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!