Богуславська ідилія та містична гора Тотоха

Богуславська ідилія та містична гора Тотоха

Виїзд з Києва

Переїзд у Богуслав. Огляд основних пам’яток. Богуслав -це дивовижне маленьке гарне містечко, розташоване на гранітних пагорбах навколо річки Рось. Він був заснований князем Ярославом Мудрим в 1032 році. Це була фортеця, збудована для захисту південних рубежів Київської Русі від кочівників. Головна пам’ятка міста – Троїцька церква. Споруду зведено в 1862 році на місці старої церкви. Пам'ятка архітектури національного значення, споруджена в стилі пізнього класицизму

У Богуславі крім Троїцької церкви, Ви зможете здивуватися старовинною архітектурою, красою Росі, підвісним містком "закоханих" і просто затишком цього містечка, також в парі кілометрів від міста зможете потрапити на гранітні кар'єри відкритого типу.

Переїзд у Медвин. У Медвині є цікава пам’ятка – дуб віком 600 років. Висота – 25 м, обхват – 6,10 м. Дуб розміщений на території старого цвинтаря у селі Медвин. Вірогідно, це найстаріше дерево у області. Жителі села відносяться до дубу з великою шаною, з ентузіазмом розповідають про нього і вказують дорогу. Із дубом пов’язані специфічні обряди у селі. Наприклад на Великодні свята до дубу приносять паски.

Обід

Екскурсія на гору (курган) Тотоха. Це культурно-історична пам'ятка місцевого значення, охороняється законом України. Знаходиться за 120 км від Києва і 30 км від давнього міста Богуслав, неподалік селища Медвин Богуславського району. Курган здобув славу "енергетичного центру" України та потрапив у список 7 наймістичніших місць України.

Кажуть, гора являє собою штучний насип. Її походження досі невідоме. Одні кажуть, що назва походить від тюркського слова "тотоха" - "особливий". Згідно зі словниковою енциклопедією тюркських мов, «тоха», «тофа» - це назви стародавнього тюркського народу. Його представники проживали у ІІІ-VIII ст. на території так-званої Тофаларії – територія в районі сучасної Іркутської області та у південно-західному Алтаї. Тотоха могла бути тим самим «особливим» місцем для їхніх ритуальних обрядів завдяки своєму природному енергетичному потенціалу. Інші вважають, що гора була названа в честь бога Тота - бога місяця, писемності, мудрості в Єгипетській міфології.

Переїзд у Порадівку. Порадівка – село невидимка, в якому постав «етнографічний» комплекс. Незважаючи на те, що Порадівки немає на картах, таке село все-таки існує. Порадівка – це північно-східна частина села Боярка. На в’їзді у село відвідувачів зустрічає декоративний вітряк. У центрі Порадівки, в оточенні тихих мальовничих ставків, стоять пишні новобудови: церква Святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії, висока дзвіниця, ресторанний комплекс, гарна крамничка та кілька альтанок. Церква збудована у архітектурному стилі, що нагадує суміш візантійського та псково-новгородського. Те саме можна сказати і про дзвіницю.

Переїзд у Таращу. Огляд головних пам’яток. Місто Тараща було засноване у ХVІ столітті. Довгий час містечко було козацьким. На початку ХІХ століття його зробили повітовим центром. Саме тоді в Таращі збудували цілий комплекс адміністративних споруд, більшість яких зберігаються і нині. Костел у Таращі був збудований наприкінці ХІХ століття. Це пам’ятка архітектури місцевого значення. В радянські часи в ньому відкрили музичну школу.

У тому ж 1817 році у Таращі, як у повітовому місті, звели будівлю земської в’язниці. У радянські часи у ній розмістили сільськогосподарський технікум, відомий тим, що в ньому свого часу викладав Олександр Мороз. Зараз технікум називається агротехнічним коледжем. Будівля є  пам’яткою архітектури місцевого значення.

Пожежне депо з каланчею збудували у ХІХ столітті. Особливо ефектно виглядає каланча.

Споруди ансамблю присутніх місць були збудовані 1817 році. Пам’ятки архітектури місцевого значення. Офіційно у цей ансамбль, крім самих присутніх місць та в’язниці, входять флігелі: земської управи, земського суду та казначейства.

Повернення до Києва

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!