Чарівна Рось та дибинецьке гончарство

Чарівна Рось та дибинецьке гончарство

Виїзд з Києва

Переїзд у Богуслав. Огляд основних пам’яток. Богуслав -це дивовижне маленьке гарне містечко, розташоване на гранітних пагорбах навколо річки Рось. Він був заснований князем Ярославом Мудрим в 1032 році. Це була фортеця, збудована для захисту південних рубежів Київської Русі від кочівників. Головна пам’ятка міста – Троїцька церква. Споруду зведено в 1862 році на місці старої церкви. Пам'ятка архітектури національного значення, споруджена в стилі пізнього класицизму

У Богуславі крім Троїцької церкви, Ви зможете здивуватися старовинною архітектурою, красою Росі, підвісним містком "закоханих" і просто затишком цього містечка, також в парі кілометрів від міста зможете потрапити на гранітні кар'єри відкритого типу.

Переїзд у Дибинці. Майстер-клас з гончарства.  На  Богуславщині, понад  Россю, стоїть стародавнє село Дибинці.  Здавна було воно одним з найдавніших осередків гончарства на Україні, гончарною столицею, за висловами дослідників.  А в 1811-1822 р.р.  тут навіть  існувала фаянсова фабрика панів Браницьких.  У кінці  дев’ятнадцятого  на початку двадцятого століття вироби дибинецьких  гончарів користувалися  великою популярністю. Вони різко відрізнялися від виробів інших місцевостей своєю різноманітністю і досконалістю.

Споряджали повні вози посуду та інших гончарних виробів і вирушали на ярмарки: хто на найближчі, а хто й далі на Південь.

Зараз у селі на території бази відпочинку «Гончарі» діє гончарна майстерня, тут для всіх охочих проводять майстер-класи з гончарства.

Тож древня дибинецька земля чекає на Вас. Приїжджайте, зануртесь у глиняне диво - виготовлення  миски, чашки, іграшки-свищика, а можливо давнього водолія чи химери своєї душі.

Обід

СПА-релакс на Росі в урочищі Мар’їна Гора - синя та зелені глини.

Переїзд в Бородані. Місцевість тут просто чудова! Не дивно, що тут розташовано безліч баз відпочинку. Над Бороданями пагорби вкриті густим лісом. Але варто піднятися на будь- який з них, і відкриється казковий краєвид: сосновий бір, заросла очеретами заплава, кілька мандруючих русел, острови й села, що розкинулись у широкій долині Росі. У Бороданях стоїть дуже гарна дерев’яна церква – Воскресенська. Як це не дивно, але збудована вона не на пагорбі, а майже у заплаві. Своїми доволі простими архітектурними формами та вертикальною шалівкою невелика триглава церковиця нагадує ранні зразки української дерев’яної архітектури клітського типу, хоча дата її побудови – 1800 рік.

Вільний час. Купання в річці Рось

Переїзд у Чайки. Відвідування Миколаївської церкви.  Миколаївська церква у селі Чайки належить до відновлених культурно-історичних пам'яток. Раніше на місці сучасного був дерев'яний козацький храм. За різними даними, його збудували 1758 року, або ж навіть раніше –1558 року. Проте така старовинна святиня була знищена на початку 20 століття більшовицькою владою. На початку 2000-них років, за клопотанням місцевого протоієрея та зібрані громадою кошти, на місці старої церкви була закладена нова. Уже 2002 року її освятили на честь святого Миколая Чудотворця. Збудовано храм у стилі українського необароко, прикрашено його колонадною галереєю та вишуканою ліпниною. На території святині є три прадавні могили. Той факт, що вони збереглися до нашого часу, свідчить про вік та сакральне значення цього місця.

Повернення до Києва

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!