Поетичними стежками Обухівщини

Поетичними стежками Обухівщини

Виїзд з Києва

Переїзд в Обухів. Обухівщина - батьківщина видатного поета Андрія Самойловича Малишка і заслуженого художника України Георгія Васильовича Киянченка. Архітектурною пам'яткою є приміщення школи, в якій навчався А. Малишко, і яка носить тепер його ім'я.

Відвідування Обухівського краєзнавчого музею, заснованого в 1984 році. Розташований він в сучасній будівлі бібліотеки в центрі міста Обухова.

  У музеї діє 11 тематичних експозиційних залів, де представлені археологічні та історичні матеріали від мезоліту до сьогодення. З усіх залів найбільший інтерес представляє археологічний, де експонуються археологічні знахідки Вікентія Хвойки - це зразки трипільської, зарубинецької та черняхівської культур. Цікава експозиція залу «Козацтво», адже на території нинішньої Обухівщини побували всі українські гетьмани. Вражає діорама «Обухівський ярмарок кін. XIX - поч. ХХ ст ». площею 30 кв. м. Також цікава діорама «Трипілля в 1919 р.», що відтворює епізод боротьби селянських загонів з більшовицькою агресією. Найбільшу площу має зал Великої Вітчизняної війни. Широко представлений епізод форсування Дніпра восени 1943 року.

Музейні фонди зберігають домашні архіви письменників-земляків Г. М. Косинки, А. С. Малишка, В. В. Чухліба, С. П. Гриценка, П. Л. Швеця. Перед музеєм встановлено пам'ятник поетові А. Малишку.

Переїзд в село Трипілля. Оглядова екскурсія. Ця територія є історичним і культурним об'єктом, який обов'язково варто відвідати кожному. Трипілля – село, яке знаходиться в унікальному місці, в долині, де зливаються три річки.
За однією з версій саме цікаве розташування і дало назву селу, що означає «три поля». У вас буде можливість насолодитися божевільною панорамою, набратися сил і позитивної енергетики, яка панує в цьому селі.

Головною і цінною пам'яткою Трипілля є обласний археологічний музей, який був заснований в 1996 році. Відвідувачі музею зможуть повністю перейнятися колоритом трипільської культури.
Тут представлена величезна кількість експонатів тієї епохи, серед яких кераміка з дивовижними орнаментами, прикраси, знаряддя праці та багато іншого.

Серцем села і його візитною карткою можна вважати Дівич-гору, яка знаходиться в самому центрі населеного пункту. Цей пагорб над Дніпром пов'язують з культом богині-праматері.
На даній території було виявлене городище 2 століття до н.е. Опинившись на вершині Дівич-гори Ви отримаєте незабутні враження, адже вид, який відкривається перед Вами надихає і захоплює.

Відвідування музею-садиби Корнійчука в с. Плюти. У Плютах за радянських часів перебували дачі багатьох відомих діячів культури і мистецтва. Корнійчук влаштувався тут в 1954 році. Невеликий двоповерховий цегляний будинок письменника побудований за проектом його друга архітектора Володимира Заболотного. Свого часу гостями Корнійчука та його дружини письменниці Ванди Василевської бували письменники Андрій Малишко, Павло Загребельний, Юрій Смолич, Олександр Левада, Костянтин Паустовський, Натан Рибак, композитори Платон і Григорій Майбороди, художники Василь Касіян, Михайло Дерегус і багато інших відомих діячів культури і мистецтва. У комплекс "Літературно-мистецькі Плюти" входять також три сусідні будівлі, придбані при створенні музею Корнійчука в 1975 році. У колишньої дачі письменника збережений інтер'єр його робочого кабінету, особисті речі передають атмосферу 50-х років минулого століття. Також тут і в одному з сусідніх будинків розгорнута постійно діюча експозиція "Народжені Україною", що розповідає про життя, творчість, активну участь в суспільному житті країни відомих українських діячів мистецтва і культури другої половини ХХ століття.

Повернення до Києва

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!