Трахтемирів – Витачів – Ржищев

Трахтемирів – Витачів – Ржищев

Переїзд у Трахтемирів. Огляд головних пам’яток. Ми вирушимо до місця, про яке можна багато читати, але щоб відчути і зрозуміти його, треба хоча б раз приїхати сюди. Місце «сили» і колишня столиця козаків-характерників, для кожного він свій.

Археологічні знахідки свідчать, що ця територія була заселена здавна. Під час екскурсії ми оглянемо вали скіфського городища VII – VI ст. до н.е. Справжній розквіт Трахтемирова пов’язують із зародженням і розвитком козацтва, і для нас Трахтемирів перш за все – перша козацька столиця ХVІ – ХVІІ ст. Нині тут залишився лише козацький цвинтар.

Переїзд у Витачів. Витачів розкинувся на мальовничих пагорбах річки Дніпро. Це село вважається одним із найдавніших поселень України. Археологічні розкопки показали, що вже в 4—5 ст. н.е. тут проживали люди. Своїми пейзажами Витачів приваблює не тільки туристів, а також художників, фотографів і режисерів. Саме в цьому місці були зняті епізоди таких фільмів як «Вавилон XX», «Богдан-Зиновій Хмельницький», «Право на кохання» і «Поводир».

Вид на Дніпро у Витачеві вважається одним з найкрасивіших в Україні. На березі річки можна засмагати і купатися, рибалити, влаштувати пікнік і навіть розбити намет. Крім мальовничих місць, у Витачеві можна побачити старовинні споруди. Наприклад, дерев'яну каплицю, яка споруджена за проектом Тараса Шевченка.

У цьому селі налічується близько десяти курганів. Найбільш таємничий з них — гора Красуха, найвища точка правого берега Дніпра. За словами дослідників, Красуха має потужну позитивну енергетику.

Обід

Переїзд у Ржищів. Огляд головних пам’яток. Якщо Ви хочете доторкнутися до давньої історії краю - Вам пряма дорога до Ржищева. Тут розташовані відразу кілька пам'яток. Перша – це Іван-гора. Знаменита вона тим, що за часів Київської Русі там було поселення, яке згадується в літописі від 1151 року під назвою місто-фортеця Іван. Саме місто в 1240 році було знищенене татаро-монголами, але збереглися залишки земляних валів і можна побачити деякі скульптури під відкритим небом.

Також у самому центрі Ржищева облаштовано сквер, присвячений стародавній Трипільській культурі. Ця пам’ятка Ржищева прикрашена різноманітними скульптурами, виконаними в стилі та з мотивів артефактів, виявлених під час розкопок в околицях Ржищева.

Ще одна цікава пам'ятка – загадкова Лиса гора. Існують легенди, що тут колись проводились язичницькі обряди, тому гора ввібрала в себе велику кількість цілющої енергії.

Крім історичних пам'яток у Ржищеві приголомшливо красива природа, особливо види на Дніпро. Тут приємно відпочити разом з сім'єю і друзями і провести вільний час на свіжому повітрі.

Водна прогулянка на невеликих моторних лодках через широкий Дніпро до затопленої церкви. Спасо-Преображенська церква (Гусинська церква, Затоплена церква, Спас на воді) — пам’ятка архітектури 19 століття, що вціліла від затопленого водами Канівського водосховища села Гусинці на Київщині. Нині церква та дзвіниця стоять прямо на воді — на мілині за 200 метрів від берега. На крихітному острові, оточеному бездоганною синявою Дніпра, сяють золоті куполи Свято-Преображенського храму. Церква, що височіє над водою, є фантастичним видовищем!

Повернення до Києва

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!