Трипілля та затоплена церква під Ржищевом

Трипілля та затоплена церква під Ржищевом

Дата туру: 12.06.2021

Вартість 540 грн

08:00 Виїзд з Києва
09:30 Екскурсія в Трипіллі на дівичу гору
10:30 Екскурсія в Витачів. Вільний час
13:00 Екскурсія до затопленої церкви
15:30 Обід, вільний час
17:00 Виїзд в Уляники
18:00 Виїзд в Київ.

20:00 Орієнтовне прибуття в Київ

У вартість входить:
Екскурсовод за програмою
Страхування
Автобусний супровід згідно програми
Екскурсія в Трипіллі на дівичу гору
Екскурсія в Витачів
Екскурсія до затопленої церкви

У вартість не входить:
Водна прогулянка - 150 грн
Обід - 200 грн
Особисті витрати

Виїзд з Києва

Переїзд у Трипілля. Оглядова екскурсія селом. Ця територія є історичним і культурним об'єктом, який обов'язково варто відвідати кожному. Трипілля – село, яке знаходиться в унікальному місці, в долині, де зливаються три річки. За однією з версій саме цікаве розташування і дало назву селу, що означає «три поля». У Вас буде можливість насолодитися божевільною панорамою, набратися сил і позитивної енергетики, яка панує в цьому селі.

Головною і цінною пам'яткою Трипілля є обласний археологічний музей, який був заснований в 1996 році. Відвідувачі музею зможуть повністю перейнятися колоритом трипільської культури.
Тут представлена величезна кількість експонатів тієї епохи, серед яких кераміка з дивовижними орнаментами, прикраси, знаряддя праці та багато іншого.

Серцем села і його візитною карткою можна вважати Дівич-гору, яка знаходиться в самому центрі населеного пункту. Цей пагорб над Дніпром пов'язують з культом богині-праматері.
На даній території було виявлене городище 2 століття до н.е. Опинившись на вершині Дівич-гори Ви отримаєте незабутні враження, адже вид, який відкривається перед Вами, надихає і захоплює.

Переїзд у Витачів. Витачів розкинувся на мальовничих пагорбах річки Дніпро. Це село вважається одним із найдавніших поселень України. Археологічні розкопки показали, що вже в 4—5 ст. н.е. тут проживали люди. Своїми пейзажами Витачів приваблює не тільки туристів, а також художників, фотографів і режисерів. Саме в цьому місці були зняті епізоди таких фільмів як «Вавилон XX», «Богдан-Зиновій Хмельницький», «Право на кохання» і «Поводир».

Вид на Дніпро у Витачеві вважається одним з найкрасивіших в Україні. На березі річки можна засмагати і купатися, рибалити, влаштувати пікнік і навіть розбити намет. Крім мальовничих місць, у Витачеві можна побачити старовинні споруди. Наприклад, дерев'яну каплицю, яка споруджена за проектом Тараса Шевченка.

У цьому селі налічується близько десяти курганів. Найбільш таємничий з них — гора Красуха, найвища точка правого берега Дніпра. За словами дослідників, Красуха має потужну позитивну енергетику.

Переїзд у Ржищів. Огляд головних пам’яток. Якщо Ви хочете доторкнутися до давньої історії краю - Вам пряма дорога до Ржищева. Тут розташовані відразу кілька пам'яток. Перша – це Іван-гора. Знаменита вона тим, що за часів Київської Русі там було поселення, яке згадується в літописі від 1151 року під назвою місто-фортеця Іван. Саме місто в 1240 році було знищенене татаро-монголами, але збереглися залишки земляних валів і можна побачити деякі скульптури під відкритим небом.

Також у самому центрі Ржищева облаштовано сквер, присвячений стародавній Трипільській культурі. Ця пам’ятка Ржищева прикрашена різноманітними скульптурами, виконаними в стилі та з мотивів артефактів, виявлених під час розкопок в околицях Ржищева.

Ще одна цікава пам'ятка – загадкова Лиса гора. Існують легенди, що тут колись проводились язичницькі обряди, тому гора ввібрала в себе велику кількість цілющої енергії.

Крім історичних пам'яток у Ржищеві приголомшливо красива природа, особливо види на Дніпро. Тут приємно відпочити разом з сім'єю і друзями і провести вільний час на свіжому повітрі.

Обід

Водна прогулянка на невеликих моторних лодках через широкий Дніпро до затопленої церкви. Спасо-Преображенська церква (Гусинська церква, Затоплена церква, Спас на воді) — пам’ятка архітектури 19 століття, що вціліла від затопленого водами Канівського водосховища села Гусинці на Київщині. Нині церква та дзвіниця стоять прямо на воді — на мілині за 200 метрів від берега. На крихітному острові, оточеному бездоганною синявою Дніпра, сяють золоті куполи Свято-Преображенського храму. Церква, що височіє над водою, є фантастичним видовищем!

Переїзд в Уляники. Відвідування джерел живої та мертвої води. У селі Уляники знайдено залишки різночасових археологічних пам’яток, що, як мінімум, викликає інтерес. А сама назва, за переказами місцевих, була Гуляники, мовляв, у селі завжди любили гарно погуляти.

В Уляниках є джерела мертвої та живої води, які набирають та споживають люди. Та до освяченого джерела “Ревуха” ходять частіше. Воду набирають у пляшки, банки, каністри, бідони. Цікаво, що дуже довгий час у ємностях вода не псується. Тому за водою приїздять з навколишніх сіл та Кагарлика, як за здоров’ям.

Повернення до Києва

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!