У Триліси на первоцвіти

У Триліси на первоцвіти

Виїзд з Києва

Переїзд у Фастів. Екскурсія містом. Фастів – це місто з багатою історією! Це важливі події Української революції 1917-1921 років, це старовинні храми різних конфесій, це чудові краєвиди річки Унави та багато іншого. Тут ми відвідаємо «Музей на колесах». Мова йде про музей-вагон злуки УНР та ЗУНР, який відображає історичний період підписання передступного Акту злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Ця подія відбулася саме на залізничній станції Фастів. Під час екскурсії ми також побачимо важливі культові споруди міста Фастів: Покровську церкву, костел Воздвиження Святого Хреста та храм святого Миколая.

Переїзд у Триліси. Екскурсія в «Урочище Череківщина». Є на Фастівщині мальовнича місцина, де навесні землю устилає блакитний квітчастий килим - то розквітла проліска  дволиста. А місцина та  є ботанічним заказником місцевого значення – «Урочище Череківщина». Площа, яку займає, цей об’єкт сягає 32,4 га.
Проліска двулиста вважається декоративною, лікарською і медоносною рослиною.
В цілому флора заказника доволі різноманітна, на лісовому масиві зростає понад 30 видів деревних  та чагарникових порід та більше 80 квіткових і трав’янистих рослин. Та особливу цінність представляють  саме проліска дволиста і підсніжник, вони занесені до Червоної книги України.

Переїзд у Васильків. Огляд собору Святих Антонія та Феодосія. На високому пагорбі посеред фрагментів давніх валів розташований у Василькові собор Святих Антонія і Феодосія – своєрідний духовний центр історичного міста.  Він є зразком архітектури українського бароко. Багатьом мандрівникам храм нагадує Козелецький собор Різдва Богородиці, адже обидва мають біло-зелені витончені форми, які ніби тягнуться до неба. Вони справді схожі, бо виконані в одному стилі і є ровесниками. Та в святинь різні автори і доля. Собор Святих Антонія і Феодосія є вцілілим спадком Києво-Печерської лаври, оскільки тут була колись її вотчина. Храмові пощастило: із семи, збудованих з ініціативи лаврських ченців, він єдиний дожив до наших днів.   

Обід

Екскурсія в ландшафтний заказник «Васильківські Карпати». Всього за 49 кілометрів від Києва є пейзажі, які більше схожі на Ісландію. Серед поля з’являються обриви з висотою схилів до 30 метрів. Також вражає колір трави – вона неймовірно зеленого кольору. Цей яр розташований біля дороги між Васильковом і селом Велика Бугаївка. Його ще називають “Казковим” через надзвичайну красу та чистоту.

До речі, у Васильківському районі є безліч ярів загальною площею 416 гектарів. Але це місце зачаровує своєю красою та шовковистою зеленою травою. А ще тут гніздиться понад 30 видів птахів, зустрічаються типові представники фауни регіону. Тут Ви зможете відчути всю велич і красу природи, а також зробити незабутні кадри!

Переїзд у селище Кожанка. Огляд Покровської церкви. У селищі Кожанка, в центрі, стоїть дерев’яна Покровська церква, що була збудована у 1758 році. Ця, доволі рідкісна за композицією, церква є пам’яткою архітектури національного значення. За легендою кошти на будівництво виділили гайдамаки. Покровська церква – найдавніша споруда цього маршруту та взагалі одна з найстаріших на Фастівщині. Це справжній зразок народної архітектури.

Переїзд у Веприк. Церква Святої Параскеви в селищі Веприк є надзвичайно цікавою пам'яткою краю. Вона була споруджена в 1856 році і активно діяла для богослужінь протягом півстоліття. Після Другої світової війни з приходом радянських часів будівля була зруйнована вщент.

Відновлювальні роботи храму Святої Параскеви почалися лише в 1990-х роках. Незвичайну реставрацію вели за збереженими в місцевих архівах кресленнями. Від попереднього будови уцілів лише фундамент, саме на ньому сьогодні збудований старовинний храм. Сучасна споруда, як і споруда 19 століття, повністю побудована з дерева. Збережений зовнішній вигляд фасаду, висота купола і кількість приміщень всередині. Інтер'єр створений в стилі традиційного оздоблення селищних церков того періоду.

Екскурсія в урочище «Млинок». Старовинні Змієві вали та чарівні водні Ірпінські краєвиди. Змієві вали – давні фортифікаційні споруди на південь від Києва, які колись простягалися на сотні кілометрів. На Правобережжі вони тягнулися на Захід від Дніпра, а на Лівому березі простягалися на схід. Зараз залишки цих оборонних споруд подекуди збереглися на Київщині, в південних районах Житомирщини і досі місцями вражають своєю монументальністю.

Повернення до Києва

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!