Васильківські Карпати. Парк Сакури

Васильківські Карпати. Парк Сакури

Переїзд у Васильків. Огляд собору Святих Антонія та Феодосія. На високому пагорбі посеред фрагментів давніх валів розташований у Василькові собор Святих Антонія і Феодосія – своєрідний духовний центр історичного міста.  Він є зразком архітектури українського бароко. Багатьом мандрівникам храм нагадує Козелецький собор Різдва Богородиці, адже обидва мають біло-зелені витончені форми, які ніби тягнуться до неба. Вони справді схожі, бо виконані в одному стилі і є ровесниками. Та в святинь різні автори і доля. Собор Святих Антонія і Феодосія є вцілілим спадком Києво-Печерської лаври, оскільки тут була колись її вотчина. Храмові пощастило: із семи, збудованих з ініціативи лаврських ченців, він єдиний дожив до наших днів.   

Екскурсія в ландшафтний заказник «Васильківські Карпати». Всього за 49 кілометрів від Києва є пейзажі, які більше схожі на Ісландію. Серед поля з’являються обриви з висотою схилів до 30 метрів. Також вражає колір трави – вона неймовірно зеленого кольору. Цей яр розташований біля дороги між Васильковом і селом Велика Бугаївка. Його ще називають “Казковим” через надзвичайну красу та чистоту.

До речі, у Васильківському районі є безліч ярів загальною площею 416 гектарів. Але це місце зачаровує своєю красою та шовковистою зеленою травою. А ще тут гніздиться понад 30 видів птахів, зустрічаються типові представники фауни регіону. Тут Ви зможете відчути всю велич і красу природи, а також зробити незабутні кадри!

Переїзд в село Володарка. Відвідування приватного парку «Острів Сакури». У парку висаджено понад 3500 тисячі рослин, квітів та кущів, а також сотні дерев. Є звісно і сакури. Тут є Японські альтанки, фонтани, скульптури тварин, міні-зоопарк та дитяча зона розваг.
Це екологічний і затишний куточок селища для відпочинку і захопливого дозвілля. Відвідувачі можуть побачити понад 30 видів птахів з різних куточків світу. Парк оформлений у східному стилі. Облаштовані штучні водойми, японські альтанки, фонтани з підсвічуванням, є скульптури. На території парку є зона відпочинку для дітей: майданчик та дерев’яна модель справжнього піратського корабля.

Обід

Переїзд у Тетіїв. Огляд головних пам’яток. Тетіївські краєвиди Вас просто зачарують. Місто, що знаходиться на річці Роська,  Ви обійдете з усіх сторін. Тетіївські водні краєвиди з гірських висот на Острів Кохання та Порхунову греблю просто зачаровують своєю красою.

Не всі знають про те, що на Київщині можна відшукати справжнісінький античний храм. Йдеться про тетіївську каплицю-усипальницю тогочасних власників міста польських панів Свейковських.

Каплицю разом з костелом було зведено у ХІХ столітті. З приходом радянської влади у будівлі костелу оселився клуб, потім будинок піонерів, а згодом там облаштували цех заводу Електронмаш. А от каплиці пощастило більше, вона не зазнала руйнувань і збереглася до нашого часу. Сьогодні нею опікується римо-католицька громада міста. Варто звернути увагу на фасад каплиці. По-перше, в очі впадають чотири античні колони, по-друге, над кованою вхідною брамою зберігся родинний герб Свейковських. І звісно ж цікавими є написи польською, один розповідає про те, що це родинний гробівець Свейковських, а інший перекладається — «Тим, хто повстане з мертвих».

Переїзд у Руде Село. Однією з головних пам’яток села є палац Залеських. Палац збудований Станіславом Залеським в стилі раннього класицизму з досить значним впливом палладіанства в кінці XVIII ст. В середині XIX ст. його дещо перебудували, а в радянські часи зробили там робочу їдальню місцевої “Сільгосптехніки”. На початку 1990-х років палац катастрофічно постраждав від пожежі, яка знищила багато елементів декору і нічого не залишила від внутрішнього оздоблення. Зараз, як і більшість культурних пам’яток України, він має вигляд руїн. Палац оточував парк, до палацу від брами вела алея. Залишки брами можна побачити й досі.

Ще одна цікава пам’ятка села – церква святої Трійці, що розташована у східній частині села. Цегляну церкву було зведено на місці старої дерев’яної. Будівництвонової мурованої церкви розпочалося за наказом Станіслава Залеського 1825 року спеціально як храм для чудотворної ікони Рудосельскої Божої Матері. За два роки Станіслав помер, його справу по зведенню церкви продовжує його брат Віктор. Але й він помирає. Естафету у зведенні церкви 1835 року приймає їх племінниця Феліція Іванівська. Нарешті 1841 року будівництво церкви було завершено і приміщення освячено. Декор фасадів витриманий у стилі класицизму. Фасади підкреслені портиками. Церква і палац - витвори одного й тог самого архітектора. Але його ім’я вже стільки років як невідоме.

Переїзд у Скибинці. Огляд Свято-Покровської церкви. В Скибинцях збереглась мурована Покровська церква з дзвінницею, яка збудована в 1825 році в стилі класицизму. Нині церква є пам'яткою архітектури національного значення Вона була споруджена місцевим поміщиком Леонардом Мадейським. При церкві функціювала церковнопарафіяльна школа, чи не найбільша в краї за чисельністю учнів.

Переїзд у Городище-Пустоварівське. Комплекс виробничих млинів у селі Городищі-Пустоварівському – один з найцікавіших промислових об’єктів в Україні. Млини мають статус пам'яток архітектури та науки і техніки місцевого значення.

Перший млин на цій території побудувала ще графиня Марія Браницька у 1880-х роках. Однак до наших днів зберігся інший, старший млин, який звів поміщик Казимир Подгорський. Це цілком авторська, унікальна споруда інженера Костянтина Тарасова.  Головна його цінність у тому, що від моменту його зведення і до наших днів характер виробництва залишився майже незмінним.

За технологічною класифікацією, млин в Городищі-Пустоварівському належить до паро-водяних млинів, тобто млині змішаного типу, що мали змогу виробляти борошно, використовуючи не лише традиційну енергію води, але й пари.

Головна особливість історичного об’єкта – збереження майже повністю автентичного технологічного циклу. До того ж, на місці залишилася переважна більшість історичних машин та механізмів. Тільки у повоєнні роки, на початку 1960-х, було змінено джерело енергії — із водяного турбогенератора на стаціонарне електричне живлення.

Повернення до Києва

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!