Васильківський рубіж та «українська Ісландія»

Васильківський рубіж та «українська Ісландія»

Виїзд з Києва

Переїзд в Іванковичі. Огляд Великого Ходосівського городища. Велике Ходосівське городище (городище Круглик) — це одне з трьох городищ-гігантів лісостепу України, пам'ятка археології національного значення. Належить до ранньої залізної доби. Його вал має вигляд підкови розмірами 4,5*3,0 км, довжину 10-12 км та висоту до 8 м. У деяких місцях під ним ще видно рів, що заплив землею. Площа, оточена валом — близько 1-2 тисяч га. В часи Київської Русі вал городища був вбудований у систему останнього рубежа оборони перед Києвом. Вали були побудовані імовірно скіфами у VI-V ст. до н.е.

Переїзд у село Кременище. В околицях села ми побачимо недобудований залізничний віадук (за деякими даними 1914р.). Також в Кременищі цікавим місцем є ДОТ. На відміну від інших вогневих точок, не бетонний, а сталевий. У серпні 1941-го він відбив усі атаки німців. Чотири доби гітлерівці не могли підійти до нього. Оборону в ДОТі тримали 11 чоловік з 3-ї бригади ВДВ під командуванням лейтенанта Василя Якуніна. Здатися вони відмовилися. Німці зрівняли село з землею, підігнали вогнеметні танки і знову запропонували здатися. Знову – відмова. Тоді амбразури почали поливати напалмом, поки ДОТ не розжарився до червоного. Усі захисники ДОТу загинули. Поряд із ДОТом стоїть пам'ятний знак, який увічнює подвиг кулеметників, а в центрі Кременища - могила лейтенанта Якуніна, сержанта Максимова та тринадцяти невідомих воїнів.

Переїзд у Ходосівку. Від 2003 року у межах села працює Північна постійнодіюча археологічна експедиція. Її керівником є Ігор Готун.

Експедиція досліджує багатошарове поселення 1-го тисячоліття-18 століття та, водночас, є базою для експериментальної археології. Тут проводиться натурне моделювання гончарства, ковальства, сиродутного процесу, бортництва та медоваріння.  Також в Ходосівці є озеро, яке унікальне тим, що по серед нього стоїть затоплений ДОТ (довготривала оборонна точка) №127. До якого можна дійти в брід, адже в цьому місці глибина сягає максимум пояса дорослої людини.

Цей ДОТ був побудований ще в 1931 році. Після створення ставка в 1960 роках – частково підтоплений. Тепер це місцева визначна пам’ятка. Багатьох відпочивальників сюди приваблює саме він, а не ставок.

Переїзд в село Креничі. Огляд покровської церкви. Це унікальна пам’ятка архітектури національного значення, що є рідкісною спадщиною народного церковного будівництва України. Одна з небагатьох, дивом уцілілих до наших часів, старовинна дерев’яна споруда 18 століття приваблює відвідувачів та поціновувачів українського архітектурного мистецтва з усієї країни. Збережений, попри важкі часи, автентичний розпис та різьблення храму дають можливість доторкнутися до взірця архаїчних традицій будівництва.

Обід

Екскурсія «Українська Ісландія». Всього за 49 кілометрів від Києва є пейзажі, які більше схожі на Ісландію. Серед поля з’являються обриви з висотою схилів до 30 метрів. Також вражає колір трави – вона неймовірно зеленого кольору.

Цей яр розташований біля дороги між Васильковом і селом Велика Бугаївка. Його ще називають “Казковим” через надзвичайну красу та чистоту.

До речі, у Васильківському районі є безліч ярів загальною площею 416 гектарів. Але це місце зачаровує своєю красою та шовковистою зеленою травою. А ще тут гніздиться понад 30 видів птахів, зустрічаються типові представники фауни регіону.

Тут Ви зможете відчути всю велич і красу природи, а також зробити незабутні кадри!

Переїзд у Васильків. Огляд собору Святих Антонія та Феодосія. На високому пагорбі посеред фрагментів давніх валів розташований у Василькові собор Святих Антонія і Феодосія – своєрідний духовний центр історичного міста.  Він є зразком архітектури українського бароко. Багатьом мандрівникам храм нагадує Козелецький собор Різдва Богородиці, адже обидва мають біло-зелені витончені форми, які ніби тягнуться до неба. Вони справді схожі, бо виконані в одному стилі і є ровесниками. Та в святинь різні автори і доля. Собор Святих Антонія і Феодосія є вцілілим спадком Києво-Печерської лаври, оскільки тут була колись її вотчина. Храмові пощастило: із семи, збудованих з ініціативи лаврських ченців, він єдиний дожив до наших днів.   


Переїзд у село Велика Вільшанка. Огляд жіночого монастиря. Унікальний жіночий монастир на честь ікони Божої Матері «Відрада і Втіха» був відкритий восени 2008 року.

У монастирі лунають візантійські піснеспіви, а храми прикрашені в Афонському стилі. Паломників тут пригощають компотом з квітів і ароматним трав'яним чаєм. Екскурсію по дивовижному куточку Греції на українській землі для Вас проведе настоятелька обителі.

Монастир ікони Божоі Матері Утішення, розташований на мальовничих пагорбах Васильківщини, немовби перенесе вас на Балкани. Це - один з небагатьох вдалих зразків сучасного церковного зодчества.

Переїзд у село Лісники. Огляд головних пам’яток. У 2008 році у селі встановлено пам’ятник Михайлу Грушевському.  

Також тут знаходиться могила Федора Грушевського, діда Михайла Грушевського. Він був священиком місцевої Преображенської церкви і похований біля її стін. Під час Другої світової війни цю могилу разом з церквою і усім старим кладовищем знищили, і лише через довгий час виявилося, що надгробок Грушевського поставили на могилу невідомого солдата в сусідньому селі Круглик. 2001 року надгробок повернули на місце, оновлену пам'ятку було урочисто відкрито.

У Лісниках є братська могила радянських воїнів, загиблих у Другій світовій війні.

В XVI—XVII сторіччях у селі на Замковій горі стояв замок князів Корецьких. Рештки його земляних укріплень — терасу та ескарп понині видно на південному схилі гори. У 2008 році Замкова гора була забудована приватною садибою.

Переїзд у село Мала Бугаївка. Це чудове місце для відпочинку – тиша, мальовнича природа, чисте повітря. Поблизу села – горбисті балки. У місці їхнього злиття долина балки заболочена. Біля села Мала Бугаївка із західної сторони балка з'єднується з іншою, по якій тече річка Устя.

Екостежка в гори

Повернення до Києва

  • Більшь детально про нас за наступними лінками:

Подорожуй Україною!

Подорожі, що створені саме для тебе. Створені командою, яка знається на пригодах. Тож обирай та бронюй місце, відкриємо Україну разом!